מצרים: הסכם להקמת רכבת מהירה בשווי 4.45 מיליארד דולר

החוזה, שנחתם לתקופה של 15 שנה, כולל הקמת קו רכבת חשמלי מהיר לטובת נוסעים וסחורות ויקשר בין עין סוח׳נה לחוף הים האדום ומטרוח על חוף הים התיכון – מסילה באורך של 660 ק״מ


10:35 ,02.09.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

ראש הממשלה המצרי ד״ר מוסטפה מדבולי השתתף אתמול ביחד עם כאמל אל-וזיר, שר התחבורה המצרי, ופרנק הרטמן, שגריר גרמניה בקהיר, בטקס חתימת חוזה התכנון, האספקה, ההקמה והתחזוקה ל-15 שנים של השלב הראשון של רשת הרכבות החשמליות המהירות שיפעלו בין עין סוח׳נה –אלכסנדריה ואל עלאמין – מטרוח. מדובר ברשת באורך של 660 ק״מ ובעלות כוללת של 4.45 מיליארד דולר.

 

ההסכם נחתם בין משרד התחבורה המצרי, שיוצג על ידי ״הרשות הלאומית למנהרות״ ובין קונסורציום מצרי / גרמני בראשות חברת ״סימנס״ ביחד עם שתי חברות ערביות - אורסקום לבנייה ו״הקבלנים הערבים״.

 

לאחר החתימה ציין שר התחבורה המצרי כי החוזה כולל הקמת קו רכבת חשמלי מהיר עבור פעילות נוסעים וסחורות יקשר בין עין סוח׳נה לחוף הים האדום, לבין מטרוח על חוף הים התיכון כך שיעבור דרך הבירה המנהלית החדשה, חלוואן, העיר 6 באוקטובר, אלכסנדריה, בורג אל ערב ואל עלמיין לאורך 660 ק״מ. הקו יכלול 21 תחנות, כולל 8 תחנות בהן יעצרו קווי אקספרס בעוד שהקווים האזוריים יעצרו בכל התחנות.