סעודיה: החלו עבודות הרחבה של נמל ג׳דה

פיתוח מסוף המכולות הדרומי בנמל הסעודי הוא חלק מהסכם שנחתם עם ״דובאי פורטס ג׳דה״ הכולל הפעלה וניהול המסוף למשך 30 השנים הבאות. החברה התחייבה להשקעה כוללת של 800 מיליון דולר לשדרוג המסוף


09:43 ,12.10.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

לפני ימים אחדים החלו העבודות להרחבת מסוף המכולות הדרומי בנמל ג׳דה. הפרויקט מתבצע בפיקוח ״רשות הנמלים הסעודית״ (מוואני) וחברת ״דובאי פורטס ג׳דה״, והוא חלק מהאסטרטגיה של הממלכה לפתח את תשתיות הנמלים שלה ולהרחיב את הפוטנציאל הלוגיסטי והתחבורה הימית שלה.

 

הפיתוח של מסוף המכולות הדרומי הוא חלק מהסכם זיכיון חדש שמוואני חתמה עם DP ״דובאי פורטס ג׳דה״ באפריל אשתקד לגבי הפעלת וניהול הפרויקט למשך 30 השנים הבאות. החברה התחייבה להשקעה כוללת של 800 מיליון דולר לשדרוג המסוף.

 

העבודות בפרוייקט יתקיימו בארבעה שלבים והוא אמור להסתיים עד 2024. בין השאר יבוצעו עבודות העמקה של רציפים וכן התקנת ציוד וטכנולוגיות מתקדמות. עם השלמתו, הטרמינל המחודש יכפיל את כושר הטיפול במכולות בנמל ג׳דה מ-2.4 מיליון TEU ל-4 מיליון עד שנת 2024.

 

נמל ג׳דה האיסלאמי, בשמו המלא, ממוקם על חופו של הים האדום. זהו נמל בעל היקף הפעילות הגדולה ביותר בסעודיה והוא משמש נמל הייבוא העיקרי של ממלכת סעודיה ואחראי על 65% מכל מטעני הייבוא לממלכה. הנמל משתרע של שטח של 12.5 קמ״ר ויש בו חמישה טרמינלים עם 62 רציפים באורך כולל של 12 ק״מ ועומק מקסימלי של 18 מטר. לנמל יש יכולת לטפל באניות המתקדמות ביותר בנפח של עד 19,800 TEU. הנמל הוא גם הנמל העיקרי לתנועת נוסעים לערים הקדושות לאיסלאם – מכה ומדינה.