עיראק: הונחה אבן הפינה לנמל חדש

הפרויקט, שבניית השלב הראשון בו צפויה לעלות 2.6 מיליארד דולר, צפוי לשפר את המעמד הגיאופוליטי של עיראק באזור ובעולם וליצור הזדמנויות עבודה עבור תושבי בצרה ושאר המחוזות


09:59 ,12.04.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

ראש ממשלת עיראק הניח ביום ראשון את אבן הפינה לפרויקט נמל הים ״אל-פאו״ בבצרה. מוסטפא אל כאזמי כינה את הפרויקט ״גשר כלכלי״ שיחבר את מדינות האזור. ״פרויקט אל פאו הגדול הוא לא רק עבור בצרה. זהו פרויקט אסטרטגי שיתרום לפיתוח ולבנייה מחדש של כל המחוזות בעיראק, ויהפוך את המדינה לגשר כלכלי שיקשר בין מדינות האזור השונות״, הצהיר ראש הממשלה העיראקי במהלך הטקס שנערך באתר הנמל.

 

עוד ציין ראש הממשלה העיראקי כי הפרויקט ישפר את המעמד הגיאופוליטי של עיראק באזור ובעולם וייצור הזדמנויות עבודה רבות עבור תושבי בצרה ושאר המחוזות. אל-פאו ממוקם דרומית לאום קאסר, הנמל הימי הראשי בעיראק, ויהיה עמוק יותר בכדי לאפשר טיפול באניות מכולה גדולות יותר.

 

נזכיר כי בדצמבר 2020 הודיע שר התחבורה העיראקי כי נחתם הסכם עם דייהו הדרום קוריאנית להקמת הנמל. שווי העסקה הוא 2.625 מיליארד דולר לשלב הראשון בנמל, כך דווח בדצמבר.

 

פרחאן אל-פרטוסי, מנכ״ל החברה הכללית לנמלים בעיראק, אמר כי הבנייה צפויה לארוך פחות מארבע שנים וכי החברה בראשו הוא עומד מוכנה לחתום על חוזים עם חברות אחרות עבור השלב השני והשלישי.