התייעצות וירטואלית

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה השיק פלטפורמה המאפשרת חלוקה של מידע וחיבור עם התעשיינים בנושאי סחר בינלאומי


09:59 ,04.03.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

הכלכלה הישראלית היא אחת הכלכלות הפתוחות ביותר בעולם לסחר בינלאומי. היצוא והיבוא מהווים יחד כשני שליש מהתוצר המקומי בישראל, ומסיבות אלו השפעת קבלת ההחלטות והמדיניות בנושאי סחר חוץ יכולה להיות מאוד משמעותית על הכלכלה בכלל ועל חיי היום יום של כולנו.

 

לאור חשיבות תחום הסחר הבינלאומי ובמסגרת הפתיחות והשקיפות בתהליכי קבלת ההחלטות במשרד הכלכלה, השיק מינהל סחר חוץ אתר התייעצות עם גורמי התעשייה בנושאי סחר בינלאומי.

 

מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה אוהד כהן ציין כי למינהל יש קשר קבוע עם הארגונים הכלכליים, כמו התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר ומכון היצוא, וההתייעצות עימם נעשית על בסיס קבוע ושוטף.

 

כהן: "יחד עם זאת, יש חשיבות ליצירת מנגנונים נוספים, שיאפשרו לכמה שיותר גורמים בתעשייה להיות חשופים באופן ישיר לסוגיות בהן מטפל משרד הכלכלה. פלטפורמת השיח החדשה שהושקה לאחרונה מאפשרת למקבלי ההחלטות להיות קשובים באופן ישיר לכל גורמי התעשייה בארץ ולנתב באופן מושכל סוגיות שונות, בעלות השפעה על סדר היום של סחר החוץ של ישראל. היכולות להגיע לגורמי התעשייה, לשמוע רעיונות ולהיחשף באופן ישיר לפעילות יומיומית של אנשי התעשייה, תסייע לנו להתמודד עם אתגרי מורכבות מערכת הסחר הבינלאומי, המחייבים החלפת מידע באופן סדיר".

 

באמצעות הפלטפורמה החדשה, מבקשים במינהל סחר חוץ להקשיב לתעשיינים ולבחון את עמדות הקהילה העסקית העוסקת בנושאי סחר בינלאומי (יבואנים, יצואנים, תעשיינים, חברות שירותים וכו'), וכן לבחון את ההשפעה האפשרית של מהלכים ומדיניות בתחום הסחר הבינלאומי על המשק. אתר ההתייעצות יהיה דינאמי והסוגיות יוחלפו בו בהתאם לפעילות המינהל.