ירידה של 10% בהיקף הסחר בין ישראל לארצות הברית בחודשים ינואר-מאי

מנתונים של איגוד לשכות המסחר עולה שהיצוא ירד מ-8.8 מיליארד דולר אשתקד ל-7.5 מיליארד דולר השנה, כשהיבוא נותר על 3.7 מיליארד דולר


00:00 ,05.07.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

לרגל יום העצמאות האמריקאי שחל אתמול (ד') הוציא איגוד לשכות המסחר סקירה כלכלית על היקף הסחר ישראל-ארצות הברית. מהסקירה עולה, כי בחודשים ינואר-מאי חלה ירידה של 10% בהיקף הסחר בין המדינות, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הירידה מתבטאת בקיטון של 1.3 מיליארד דולר.

באותם חודשים עמד סך הייצוא מישראל לארצות הברית על 7.5 מיליארד דולר, לעומת 8.8 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בנתוני היבוא לא חל שינוי, כשסך היבוא עמד על כ-3.7 מיליארד דולר.

עוד עולה, שחלה ירידה של 15% בהיקף היצוא בין ישראל לארצות הברית, כשעיקר הירידה (78%), נובע מקיטון בייצוא מוצרי התעשיות הכימיות הישראליות.

בשבוע הבא ייצא נשיא איגוד לשכות המסחר עו"ד אוריאל לין לסדרת מפגשים כלכליים עם ראשי שבע קהילות יהודיות גדולות בארצות הברית, במטרה לגייס השקעות ולהגדיל את היצוא.

לין: "צריך להשקיע רבות בהבאת השקעות לישראל, שכן בשוק קיים פוטנציאל גדול עבור משקיעים זרים. מעבר לזאת, יש לבלום את המגמה של ירידת היבוא מארצות הברית לישראל, לעומת הגידול ביבוא מאירופה, שכן יחסינו עם ארצות הברית הינם יחסים מסורתיים, בעלי חשיבות אסטרטגית לישראל".