נחתם הסכם לשיתוף פעולה בתחום המו"פ התעשייתי בין ישראל למישיגן

מושל מדינת מישיגן הודיע על כוונתו להפוך את המדינה למובילה בארצות הברית בעסקים עם ישראל


00:00 ,18.06.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

שר הכלכלה נפתלי בנט נפגש הבוקר (ג') עם מושל מדינת מישיגן ריק שניידר. השניים חתמו על הצהרה להידוק שיתוף הפעולה בין ישראל למישיגן בתחום המחקר והפיתוח התעשייתי.

בנוסף למו"פ תעשייתי, דנו בנט ושניידר בהידוק שיתופי הפעולה הטכנולוגיים בתחומי הרכב והמים.

במטרה לקדם את שיתוף הפעולה הטכנולוגי בין ישראל למישיגן, פועלת הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה לאזור המערב התיכון של ארצות הברית (הממוקמת בשיקגו), בשיתוף המדען הראשי של משרד הכלכלה, לקדם הסכם שיתוף פעולה במחקר ופיתוח תעשייתי בין המדינות. במסגרת ההסכם יזכו חברות ישראליות לסיוע במימון פרויקטים משותפים במו"פ עם חברות ממישיגן.

בנוסף דנו השר והמושל בשילוב טכנולוגיות ישראליות בתעשיית הרכב האמריקאית וכן בקידום שיתוף הפעולה בין המדינות בתחום המים, על בסיס מזכר ההבנות שנחתם ב-2008 בין הצדדים, בעקבותיו השתלבו חברות ישראליות בפרויקטים גדולים בתחום.

עבור שניידר מדובר בביקור רשמי ראשון בישראל. טרם בחירתו למושל, הוא עסק בניהול השקעות וחברות טכנולוגיה.

בנט הודה לשניידר על תמיכתו העקבית בישראל וציין כי הממשלה הנוכחית בישראל פועלת לבצע רפורמות שנועדו להקל על עשית עסקים בישראל ולקדם את הצמיחה הכלכלית בישראל.

שניידר אמר שמדינת מישיגן עצמה עברה בשנים האחרונות תהליך של רפורמה מהותית, שמטרתה לחזק את הכלכלה במטרה להתמודד עם הקשיים המתחוללים בשנים האחרונות בכלכלה האמריקאית. הרפורמה כללה שינוי מערכת המס, במטרה להפוך אותה לפשוטה יותר.

המושל הוסיף כי בעקבות שיחות עם הקונסוליה הישראלית בשיקגו והנספחות המסחרית של משרד הכלכלה, החליטה הנהגת מישיגן להיות המדינה המובילה בארצות הברית בעסקים עם ישראל.

יצוין שמדינת מישיגן היא הכלכלה ה-13 בגודלה בארצות הברית, המאופיינת על ידי ריכוז גבוה של תעשיית הרכב, ביטחון, מדעי החיים, אנרגיה ומים. בשנת 2012 רשמה כלכלת המדינה צמיחה בשיעור 2.2% (בהשוואה לממוצע ארצי בארצות הברית בשיעור של 2.5%). מישיגן ממוקדמת במרכז אזור האגמים של ארצות הברית, המהווה 20% מאספקת המים המתוקים בעולם. בהתאם, המדינה הכריזה על תחום המים כענף אסטרטגי משמעותי.