סטף ורטהיימר יקבל את אות איש השנה ממועצת העסקים ישראל-תורכיה

הפרס יוענק לתעשיין על הקמת פארק התעשייה GOSB בגבזה ותרומתו ליחסים הכלכליים בין המדינות


00:00 ,29.11.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

מועצת העסקים ישראל-תורכיה תעניק היום (ה') את התואר איש השנה לתעשיין סטף ורטהימר בעבור מפעל חיים, חזונו לפיתוח אזורי ותרומתו ליחסים כלכליים בין ישראל לתורכיה.

באותה הזדמנות תעניק גם המועצה את תואר חברת השנה לגני התעשייה מיסודו של סטף ורטהימר, על הצלחתו של פארק התעשייה GOSB (GOSB Teknopark) באזור התעשייה גבזה,תורכיה. האירוע יתקיים במעמד שר התמ"ת שלום שמחון.

הטכנופארק בגבזה, הוקם בבעלות משותפת של ורטהימר ומינהלת אזור התעשייה המקומית, בהשקעה של 10 מיליון דולר, על פי מודל גן התעשייה בתפן.

יצוין שעד היום הוקמו על ידי ורטהימר שישה גני תעשייה מצליחים: תפן, תל חי, לבון ודלתון בגליל, עומר שבנגב ובתורכיה.

מנכ"ל גני התעשייה של ורטהימר אריה דהן אמר, כי למרות מצב היחסים בין שתי המדינות, התעשיינים ממשיכים לייצר פעילות חיובית ולחזק את הקשרים העסקיים. למרות המתיחות בין המדינות, חלה עלייה בהיקף הסחר, שעמד ב-2011 על 4 מיליארד דולר; היצוא לתורכיה עלה ב-34% לעומת 2010 והגיע לכ-1.8 מיליארד דולר, כשהיבוא מתורכיה עלה ב-22%, עד כדי למעלה מ-2 מיליארד דולר.

באירוע ישתפו עוד הקונסול הכללי של שגרירות ישראל בתורכיה משה קמחי, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר ומומחה ליחסי תורכיה ישראל ד"ר אלון ליאל, נשיא התאחדות התעשיינים צבי אורן, נשיא לשכת המסחר תל אביב והמרכז ואיגוד לשכות המסחר אוריאל לין, מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק ועוד.

מתורכיה יגיעו, בין השאר, מנכ"ל GOSB וחברי הוועד המנהל, נשיא לשכת המסחר האזורית ובעלי חברות ומפעלים מהטקנופארק.