הסכם קיבוצי חדש לנהגי מפעלי תובלה

ההסכם מסדיר את הזכויות ותוספות השכר של העובדים עד לסוף שנת 2017, כולל שכר מינימום, אש"ל ופרמיות


11:40 ,30.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

הסכם קיבוצי חדש נחתם בין ההסתדרות לבין הנהלת מפעלי תובלה - חברה המשמשת כזרוע הלוגיסטיקה היבשתית של כיל דשנים מקבוצת כימיקלים לישראל.

 

על פי ההסכם, שתוקפו פג בסוף 2017, העובדים יהיו זכאים לשורה של הטבות ותוספות שכר. שכרו התחילי של עובד במפעלי תובלה לא יפחת משכר המינימום, בתוספת מקצועית של 300 שקל. החל ממשכורת ראשונה לאחר חתימת ההסכם, תוענק תוספת בגובה 20% לפרמיית ההובלה בקו אילת סדום / צין נמל אילת. ביתר הקווים הפרמיה תעלה ב-5%. על כלל הפרמיה המצטברת לנהגים יחולו פרמיות נוספות, כגון פרמיית בטיחות ותוספת לקווי נוזלים ספציפיים.

 

בנוסף החברה תעדכן את טבלאות השכר של עובדי המוסך, הפקידים, הסדרנים ומנהלי העבודה בחברה, אשר יהיו זכאים בשלוש השנים הקרובות לעלייה מצטברת של למעלה מ-10% בשכרם. ההסכם מסדיר גם דרגות אישיות, פיצויים מוגדלים לעובדים במקרה של מכירת החברה, סגירתה או איחוד מטות, פיצוי על אי ניצול ימי מחלה לפורשי ופיצוי רטרואקטיבי על תקופת ניסיון.

 

נושאים נוספים המוסדרים בהסכם הם: אש"ל ולינה מחוץ לבית. כך למשל, מעתה ישולם לכל עובד בקווי ההובלה הארוכים תשלום אש"ל אחיד וקבוע, שיעמוד על 87.50 שקל ליום עבודה בפועל. במקרים של הובלה בקווים קצרים, העובד יהיה זכאי לתעריף אש"ל  בסך 66.50 שקל ליום. בכל מקרה של לינה מחוץ לבית, עקב אילוצי החברה, הנהלת החברה תישא בעלות הלינה ובעלות ארוחת הערב, ללא קיזוז בתשלום אש"ל ובלא חיוב הנהג. 

 

ההסכם החדש קובע גם הקמת מועצת ייצור ובדיקה מחודשת של הפרמיה, מסדיר את סוגית ניוד העובדים והעברת עובדים מדור ב' לדור א', מאפשר הענקת קרן השתלמות לכל עובדי דור ב' ומסדיר את פעילות הוועד.

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי: "מדובר בהסכם קיבוצי מצוין, המביא בשורה טובה לעובדים שראויים לתגמול הולם על עבודתם. נזכיר כי לצד האחריות הרבה המופקדת בידיהם, העובדים - רובם ככולם - מועסקים באזור הדרום, אשר נמצא כבר ימים ארוכים במציאות ביטחונית מורכבת ומתוחה".