סין: רחפן מטענים גדול הוביל מטען במסגרת פרויקט לוגיסטי

חברת המשלוחים SF Express השלימה ניסוי טיסה מוצלח של כטב״ם המטען הגדול FH-98. הכטב״ם בנוי במבנה Bi-plane עם שתי קומות כנפיים והוא מיועד לשאת מטענים עד 1.5 טון, עם חלל קבינה של 15 מ״ר


08:25 ,30.08.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

פרויקט לוגיסטיקה גדול בסין שילב לאחרונה במסגרת מאמצי הלוגיסטיקה שלו כלי טיס בלתי מאויש גדול במיוחד. במסגרת זאת חברת המשלוחים SF Express השלימה ניסוי טיסה מוצלח של כטב״ם המטען הגדול FH-98. כלי הטיס צפוי לצמצם בצורה משמעותית את עלויות התפעול ואף להתחרות בסופו של דבר במשאיות.

 

הכטב״ם בנוי במבנה Bi-plane עם שתי קומות כנפיים והוא המריא משדה תעופה באזור האוטונומי Ningxia Hui שמייצר מגוון מוצרי מזון ב-21 באוגוסט, ונחת בשדה תעופה בתוך שטח מונגוליה לאחר טיסה של כשעה.

 

לפי אתר uasweekly.com, משקל ההמראה של כלי הטיס FH-98 הוא 5.25 טון והוא מיועד לשאת מטענים עד 1.5 טון, עם חלל קבינה של 15 מ״ר. לפי הדיווח, דגם זה מסוגל לבצע המראות ונחיתות קצרות ושיוט במהירות 180 קמ״ש. משמעות הדבר שכלי זה מתאים לשמש מרכז תובלה אזורי וערים סמוכות. אם אכן ייכנס לשימוש תפעולי הציפייה היא כי הרחפן יתגבר בצורה משמעותית את יעילות הלוגיסטיקה האזורית.

 

נציין כי כלי טיס בלתי מאוישים צפויים לקחת תפקיד הולך וגדל בהובלת מטענים ליישובים מרוחקים שקשה להגיע אליהם על הקרקע. הם גם יוכלו לסייע בהגעה לאיים מרוחקים, ששירותי המעבורות אליהם אינם מתבצעים בתדירות גבוהה.