סמסונג מפחיתה זמנית את הרכש מספקים

מקורות מדווחים כי החברה מבקשת מספקים רבים לעכב או לצמצם משלוחים של רכיבים וחלקים למשך מספר שבועות עקב התנפחות המלאי וחששות האינפלציה העולמית. דווח כי היקף המשלוח המתוכנן של אחד הספקים לסמסונג קוצץ ב-50%


09:07 ,22.06.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

סמסונג אלקטרוניקה עוצרת באופן זמני הזמנות רכש חדשות ומבקשת מספקים רבים של החברה לעכב או לצמצם משלוחים של רכיבים וחלקים למשך מספר שבועות עקב התנפחות המלאי וחששות האינפלציה העולמית.

 

ההודעה של ענקית הטכנולוגיה מדרום קוריאה חלה על רכיבים למספר קווי מוצרים מרכזיים, בהם טלוויזיות, מכשירי חשמל ביתיים וסמארטפונים.

 

המהלך של סמסונג, יצרנית הסמארטפונים והטלוויזיות מספר 1 בעולם ואחת מספקיות מכשירי החשמל הביתיים המובילות, הוא סימן נוסף לכך שיצרניות האלקטרוניקה פסימיות לגבי התחזית הכלכלית על רקע סיכוני האינפלציה העולמיים.

 

על פי הדיווחים, סמסונג אמרה לספקים שהחברה צריכה לסקור מקרוב את רמות המלאי שלה הן של רכיבים והן של מוצרים סופיים כדי להבטיח שהמלאי בהישג יד ניתן לניהול. עוד דווח כי היקף המשלוח המתוכנן של אחד הספקים לסמסונג קוצץ ב-50%.

 

נציין כי במקביל היצרניות הסיניות Xiaomi, Vivo ו-Oppo, צמצמו את ההזמנות ב-20% לפחות בשל הסגרים בסין והיחלשות הביקוש בשוק האירופי ברבעונים הקרובים.