רופין: על קורונה ושרשרת האספקה הגלובלית

אירוע הקורונה הציף את יכולות הגמישות והיעילות של שרשרת האספקה הגלובלית. במרכז האקדמי רופין תמצאו את טובי המומחים אשר מכישרים את דור העתיד ומלמדים לתואר MA במסלול לימודי לוגיסטיקה ושרשרת אספקה גלובלית


12:16 ,02.09.2020 מאת: נעם הנקין

אירוע הקורונה שהגיח במפתיע, הינו אירוע לוגיסטי בהיקף דמיוני. סין מהווה מקור עולמי העיקרי לייצור והפצה של חומרי גלם לכל העולם. לקראת סוף ינואר 2020, ביטלו רב חברות התעופה את הקשר האווירי עם סין וחלק ניכר ממדינות העולם חסמו את הנמלים בפני אניות מטען שהגיעו מסין. גם לאחר פתיחת התובלה העולמית באוויר ובים, השבתת פעילות הייצור בסין גרמה לחוסר ניכר בחומרי גלם בעולם. 

 

אירוע הקורונה הציף את יכולות הגמישות והיעילות של שרשרת האספקה הגלובלית. הפעילות העולמית הסבה את פעילותה מהספקה שוטפת ומתוכננת של חומרי גלם ומוצרים מוגמרים, למגיבה ותומכת בהספקת ציוד רפואי ללא תכנון מוקדם. האירוע הדגיש את חשיבות המקצוענות של המנהלים והעובדים בשרשרת האספקה הגלובלית.

 

ניהול מלאי, שילוח ימי ואווירי, תובלה יבשתית, הובלת ה״מייל האחרון״ – כל אלו מנוהלים על ידי אנשי שרשרת הפצה, שגילו גמישות מפתיעה, יוזמה ואלתורים, והתאימו את הפתרונות לדרישות השוק.

 

מי שרוצה להבין את העולם הלוגיסטי הזה מוזמן למרכז האקדמי רופין שם נמצאים טובי המומחים בארץ אשר מכשירים את דור העתיד ומלמדים לתואר MA במסלול לימודי לוגיסטיקה ושרשרת האספקה הגלובלית.

 

סחר ושילוח, ספנות ונמלים, שרשרת אספקה, הובלה יבשתית, ניהול מלאי ומחסנים ולוגיסטיקה בעידן הקיימות – אלו חלק מהנושאים שיכשירו את בוגרי הקורס להוביל את עתיד שרשרת האספקה לאתגרים הבאים.

 

נעם הנקין הוא מנכ״ל אקוהנדלינג, חברה המתמחה בשרשרת אספקה ידידותית לסביבה, מרצה בקורס ״לוגיסטיקה בעידן הקיימות״ לתואר MA בלוגיסטיקה ושרשרת האספקה הגלובלית, במרכז האקדמי רופין ובלוגר בבלוג לוגיסטיקה בעידן הקיימות.

 

רוצים לשמוע עוד? לחצו כאן