דיווחים: חברת DSV מתעניינת ברכישת DB SCHNKER

על פי פרסומים בעיתונות זרה דויטשה באן, חברת הרכבת הממשלתית אשר הינה הבעלים של DB Schenker, מתכוונת למכור את חברת השילוח והלוגיסטיקה לאחר הבחירות בגרמניה בספטמבר הקרוב. בין המתעניינות הבולטות: חברת DSV PANALPINA


10:30 ,24.05.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

על פי פרסומים בעיתונות זרה חברת DSV Panalpina מתעניינת ברכישת חברת השילוח הבינלאומית הענקית DB Schenker מגרמניה.

 

על פי הדיווחים, חברת דויטשה באן (Deutsche Bahn) חברת הרכבת הגרמנית שנמצאת בבעלות ממשלת גרמניה, ומחזיקה את DB Schenker כחברת בת, מתכוונת למכור את חברת השילוח והלוגיסטיקה לאחר הבחירות בגרמניה שיתקיימו בספטמבר הקרוב.

 

על פי הדיווחים, אחת מחברות הלוגיסטיקה הבולטות שמביעות עניין ברכישת חברת השילוח הגרמנית היא לא אחרת מאשר DSV PANALPINA שמגלה תיאבון בלתי נגמר לרכישות ומיזוגים. תג המחיר שפורסם נע בין 8 ל-10 מיליארד יורו.

 

על פי כמה דיווחים, מדובר בספקולציות בלבד אולם עיתון Manager Magazin ציטט השבוע בכירים בתעשייה שטוענים כי אין מדובר בספקולציות.

 

נזכיר כי לפני שנתיים, באפריל 2019, הושלמה עיסקת המכירה של חברת Panalpina השוויצרית לחברת DSV הדנית. החברה החדשה שהוקמה נקראית DSV PANALPINA והינה חברת הלוגיסטיקה הרביעית בגודלה בעולם.

 

חברת DB SCHENKER הינה חברת לוגיסטיקה ושילוח בינלאומית גרמנית אשר נמצאת בבעלות דויטשה באן משנת 2007. מחזור ההכנסות שלה עמד על 16.4 מיליארד יורו בשנת 2019 והיא מעסיקה למעלה מ-76 אלף עובדים ברחבי העולם.