האחים ביבאס שילחו חווה חקלאית לקונגו

המשלוח הראשון מבין 16 כלל ציוד חווה בשלמותה. הפרויקט הוא חלק ממאמץ שיקום משותף של האו"ם וקונגו


00:00 ,30.05.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת השילוח אחים ביבאס שינעה של חווה חקלאית בשלמותה, כולל לולים, ציוד מדגה, רפתות וציוד לקונגו.

שינוע החווה החקלאית בוצע כחלק מפרויקט של האו"ם, לשיקום אפריקה, וכן כחלק מהמאבק נגד הרעב ויצירת מקומות עבודה ביבשת השחורה.

זאת לאחר שקונגו רכשה בישראל ציוד להקמת חוות חקלאיות, מעין מושבים בקנה מידה ישראלי.

המשלוח, שהינו הראשון מבין 16 משלוחים, כלל 13 מכולות ששונעו ימית. כל TEU שקלה בממוצע 14 טון. באחים ביבאס ציינו השבוע שבחודשים הקרובים ישונעו אווירית ציודים עדינים יותר.

לדברי מנכ"ל הקבוצה יוסף ביבאס, הקבוצה נבחרה כמשלח במסגרת מכרז עולמי, לאחר שהומלצה אליו על ידי חברות שונות בחו"ל ולאחר בדיקות שנמשכו כחצי שנה. השבוע סיפר ביבאס שבטרם נבחרה קבוצה, הוא טס מספר פעמים לאפריקה, בכדי להשתתף בישיבות בהן נבחן על ידי אנשי האו"ם.

ביבאס הוסיף, שמאחר ומדובר בציוד לא שגרתי, שלטיפולו נדרשה מיומנות רבה בהמכלת הציוד ובמיגונו במכולות, נבחרו אנשי המקצוע בקפידה.

ביבאס: "היינו צריכים לבחור אנשים מומחים, שיודעים לארוז את הדברים מבחינת המכלת המכולה בצורה מסודרת וכן יודעים איך לעגן אותה".

ביבאס הוסיף, שבמידה ושינוע הציוד וכן פעילות החווה בקונגו יעלו בטוב, לא מן הנמנע שמדינות נוספות, שכבר הביעו עניין, יצטרפו לפרויקט.

ביבאס: "הצוות שלנו פה, בנמלים ובמשרד, היה קבוצת עבודה מובילה, שכל אחד מהם יצא מגדרו כדי להרים את הפרויקט הזה בצורה יפה ושלמה. אנו שמחים שנבחרנו והומלצנו על ידי חברות מהארץ ומחו"ל, שעוסקות בהעברת פרויקטים".

הוא הוסיף, שהקבוצה מעורבת מזה מספר שנים בפרויקטים בינלאומיים והתנדבותיים, הנוגעים לשמירה על כדור הארץ והשבת הטבע לקדמותו. במסגרת פעילות זו, לוקחת הקבוצה חלק במלחמה על אי כריתת עצים באמזונס, מול פעילות של חברות תעשייתיות באפריקה ובלוחמה ביולוגית נגד פלישת חרקים.

"החברה", אמר, "חרתה על דגלה לשתף פעולה עם חברות בינלאומיות, העוסקות בשימור הטבע ובהחזרתו לקדמותו".

יצוין שחברת האחים ביבאסבע"מ מתמחה ביצוא וביבוא של תוצרת חקלאית, בעלי חיים, מוצרי מזון מקוררים ודוגמאות למעבדות.