לקראת פסח: עלייה חדה של שילוח חבילות לחו"ל

מנתוני חברת דואר ישראל עולה שבחודשים ינואר-מרץ נרשמה עלייה של 17% ועלייה מקבילה של שילוח חבילות מחו"ל לישראל. זאת בנוסף למגמת הקניות המתפתחת באינטרנט


13:16 ,07.04.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

גל הקניות באינטרנט של הציבור הישראלי צובר תאוצה ועמו מגיעה גם עלייה חדה בהיקף המשלוחים לחו"ל. מנתוני דואר ישראל עולה כי חל גידול משמעותי של 17% בהיקף הייצוא העסקי ברבעון הראשון (ינואר-מרץ), כשרק בחודש מרץ לבדו נרשמה עלייה של 27% בכמות הדואר היוצא.

 

בחברת דואר ישראל מסבירים את הנתונים בכך שלקוחות עסקיים רבים שולחים לקולגות ולחברות בחו"ל מתנות לרגל חג הפסח. בין הפריטים שנשלחים ניתן למנות יינות תוצרת הארץ, כוסות לליל הסדר, הגדות לפסח, מעמד למצות, מפות, כיסויי אפיקומן ועוד.

 

במקביל לגל המשלוחים המיוצא, ניכר זינוק של עשרות אחוזים גם בהיקף פריטי הדואר הנשלחים מחו"ל לישראל לקראת חג הפסח. הציבור הישראלי מזמין בעיקר פריטי ביגוד והנעלה מחברות ומאתרים מובילים, שבחרו בדואר ישראל כמפיצה שלהם, וכן מתנות לחג, כלי בית, מוצרי חשמל ביתיים, פריטי נוי צעצועים וכו'.

 

גל הקניות לקראת הפסח מצטרף למגמת הרכישות באינטרנט שהולכת ומתרחבת. מנתוני דואר ישראל עולה כי היקף החבילות ופריטי הדואר שנכנסו לישראל בשנה החולפת הכפיל את עצמו.

 

סמנכ"ל התפעול של דואר ישראל חיים מזעקי: "אנו עדים לגל צרכנות חדש של הציבור הישראלי ומתאימים את אפשרויות השילוח לצרכיו של הלקוח. מאז הקמת יחידת סחר חוץ, חלה עלייה ניכרת בהיקף פריטי הדואר שנשלחים על ידי יצואנים ויבואנים. שירותי הסחר הבינלאומי של דואר ישראל מאפשרים הן למגזר העסקי והן לציבור הרחב לשלוח פריטים במהירות, ביעילות ובתנאים אטרקטיביים".