קרן פורטיסימו תרכוש 50% מחברת פריץ

קרן פורטיסימו, אשר מנוהלת על ידי יובל כהן, תשלם בעסקה כ-200 מיליון שקל. זוהי רכישה ראשונה עבור הקרן התחום הלוגיסטיקה והשילוח. מחזור ההכנסות של פריץ מוערך בלמעלה מ-1 מיליארד שקל בשנה


11:49 ,13.03.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

קרן פורטיסימו רוכשת 50% ממניות חברת השילוח הבינלאומי פריץ, וזאת על פי שווי חברה של כ-400 מיליון שקל. חברת פריץ נמצאת כיום בבעלות מלאה של קבוצת ANG שבשליטת משפחת נוריאל. העיסקה נחתמה אתמול והיא צפויה להיסגר בהמשך. קרן פורטיסימו, אשר מנוהלת על ידי יובל כהן, תשלם בעסקה כ-200 מיליון שקל.

 

נזכיר כי אבשלום נוריאל, בעל השליטה בחברת השינוע מובילי דרור, רכש את השליטה בחברת פריץ בספטמבר 2006 כאשר רכש 76% ממניות פריץ. במאי 2010 נוריאל רכש את יתרת 26% ממניות החברה לאחר שחברת UPS יצאה מהפעילות בפריץ והעבירה את פעילות השילוח שלה בארץ לחברת UPS ישראל. ביולי 2010 החלה פריץ קומפני בשיתוף פעולה אסטרטגי עם Fedex Trade Networks שהיא חברת בת של FedEx Corporation העולמית.

 

חברת פריץ הינה בין חברות השילוח הגדולות בישראל ומחזור ההכנסות שלה עומד על למעלה מ-1 מיליארד שקל בשנה. 

 

בראש חברת פריץ עומד המנכ״ל שי בן גרא, והיו״ר הוא ראובן שפיגל, מנכ״ל בנק דיסקונט לשעבר. הבעלים, כאמור, הינו אבשלום נוריאל באמצעות קבוצת ANG (Avshalom Nuriel Group). שי בן גרא אישר בשיחת טלפון עם מערכת PORT2PORT את הידיעה.

 

על פי הערכות, פריץ מעסיקה יותר מ־1,000 עובדים ופרוסה בכמה מרכזים לוגיסטיים ברחבי ישראל. הפעילות של החברה כוללת שירותי רכש ושרשרת אספקה, לוגיסטיקה, אחסנה, מימון, שינוע והובלה יבשתית. קבוצת פריץ כוללת גם את החברות לבנון קוגן, מובילי דרור ופריץ טרייד.

 

פורטיסימו קפיטל היא קבוצה של קרנות פרייבט אקוויטי המנהלת כמיליארד דולר ומתמחה בהשקעות בחברות בעלות זיקה לישראל, בתחומי ההייטק והתעשייה. זוהי רכישה ראשונה עבור הקרן בתחום הלוגיסטיקה והשילוח.

 

משקיעי הקרן כוללים בעיקר מוסדות הון מובילים בארץ ובחו״ל, לרבות קרנות פנסיה, חברות ביטוח ובנקים. הצוות בפורטיסימו הינו יובל כהן (מייסד ושותף מנהל), אלי בלט, שמוליק בראשי, מרק לזניק, יוחאי הכהן יואב היינמן, אורי זהבי ואיתמר עפל.