בריטיש טלקום מתכוונת לאמץ טכנולוגיות של חברות ישראליות בתחום התוכנה והתקשורת

חברת הטלקום הלאומית של אנגליה, "בריטיש טלקום" (BT), מתכוונת לאמץ טכנולוגיות של חברות ישראליות בתחום התוכנה והתקשורת מהחברות הישראליות (או חלקן) כמו: ביטבנד, אנאלייז מערכות, מאקסביל, מינד סי.טי.איי, טלמסג', טלנולדג', סלקטור וספטייר מערכות. כך מסר שרגא ברוש


00:00 ,19.12.2004 מאת: מערכת פורט2פורט

שרגא ברוש מעריך : מהלך זה עשוי להניב עסקאות בהיקף של כ-200 מיליון דולר תוך  5-3  שנים.
 
חברת הטלקום הלאומית של אנגליה, "בריטיש טלקום" (BT), מתכוונת לאמץ טכנולוגיות של חברות ישראליות בתחום התוכנה והתקשורת מהחברות הישראליות (או חלקן) כמו: ביטבנד, אנאלייז מערכות, מאקסביל, מינד סי.טי.איי, טלמסג', טלנולדג', סלקטור וספטייר מערכות. כך מסר שרגא ברוש, יו"ר מכון הייצוא, בעקבות פגישה שנערכה במטה המחקר והפיתוח של חברת הטלקום הלאומית של אנגליה שבאיפסוויץ עם החברות הללו. זאת בעקבות שיתוף פעולה ממושך בין מכון הייצוא והנספח המסחרי של ישראל בלונדון, מירון הכהן, לבין מטה חברת BTבלונדון.
 
ברוש מעריך כי המפגש עשוי להניב עסקאות בין החברה הבריטית לבין החברות הללו (או חלקן) בהיקף של כ-200 מילון דולר תוך 5-3 שנים.
 
פאול ג'נקינס, מנהל מחלקת היזמות הטכנולוגית של BT, אמר למכון הייצוא כי החברה הבריטית רואה חשיבות רבה בחשיפה ושיתוף פעולה עם חברות ישראליות בעלות טכנולוגיות אותן ניתן לשלב במוצרים של חברת "בריטיש טלקום". המטרה העיקרית היא לנצל את היתרונות של מוצרים חדשניים קיימים בתחום התוכנה והתקשורת, אותם מפתחת התעשייה הישראלית ולא לפתח אותם  מהיסוד, אמר ג'נקינס.
 
ברוש ציין, כי זו לראשונה שחברת BTעורכת מפגשים ברמה הלאומית עם חברות ישראליות.  עוד אמר ,כי במפגש לקחו חלק כ-200 אנשי חברת הטלקום הלאומית של אנגליה, יחד עם מנהלים בכירים של החברה- מייק קור- מנהל המחקר והיוזמות, פאול ג'נקינס – מנהל מחלקת היוזמות הטכנולוגיות וג'ון לואיס- מנהל מחלקת היוזמות העסקיות.
 
המפגש, אמר ברוש, הוא חסר תקדים מבחינת הפתיחות והנכונות של החברה האנגלית להשקיע בארגון מפגשים עם חברות ישראליות. בעבר כבר שמענו על משלחות שנפגשו עם חברות ענק אך לא על הערכות פנים ארגונית כה מקיפה שמטרתה לחשוף חברות חדשות בפני כלל הדרגים הרלוונטים בחברה, במטרה להביא לשיתוף פעולה ולשלב טכנולוגיות במוצרי חברת הטלקום הבריטית, אמר ברוש.
 
יו"ר מכון הייצוא ציין כי חברת בריטיש טלקום היא אחת מ-10 חברות הטלקום המובילות בעולם עם מחזור מכירות של קרוב ל-40 מיליארד דולר ועם כ-90 אלף עובדים.