חברות ישראליות השתתפו בסמינר תקשורת ברוסיה

כשמונה חברות ישראליות השתתפו בשבוע שעבר בסמינר תקשורת שכלל נציגים של מפעילי טלקום רוסיים מובילים. הייצוא מישראל לרוסיה עלה ב-27% לעומת 2004


00:00 ,20.03.2006 מאת: מערכת פורט2פורט

כשמונה חברות ישראליות השתתפו בשבוע שעבר בסמינר תקשורת שכלל נציגים של מפעילי טלקום רוסיים מובילים. הייצוא מישראל לרוסיה עלה ב-27% לעומת 2004
 
סמינר תקשורת בנושא "פתרונות לרשת התקשורת מהחברות הישראליות" התקיים בשבוע האחרון במלון "מריוט גרנד" במוסקבה, בהשתתפות חברות התקשורת המובילות בישראל וברוסיה, כך מסר חזי פוליאק, הנספח הכלכלי של משרד התמ"ת ברוסיה.
 
כשמונה חברות ישראליות השתתפו בסמינר התקשורת שנערך ביוזמת הנספחות המסחרית ברוסיה של משרד התמ"ת וכלל נציגים של מפעילי טלקום רוסיים מובילים ואינטגרטורים גדולים ברוסיה. בין החברות הישראליות שהשתתפו: ECI, Alvarion, Rad, Allot, Schema, Rad win, lynkx, ceragon
 
מנכ"ל משרד התמ"ת רענן דינור מציין כי משרד התמ"ת הגדיר את רוסיה כמדינת יעד והפעילות המבוצעת ע"י נציג התמ"ת הינה במסגרת הגברת הפעילות בענפי מפתח. בנוסף מסר דינור כי במסגרת היות רוסיה מדינת יעד, תשכור הנספחות המסחרית הממוקמת במוסקבה יועצים בערים נוספות ברוסיה במטרה להגדיל את הכיסוי במדינה זו ולתת שירות טוב יותר ליצואן הישראלי. 
 
הסמינר היה מיועד לחברות ישראליות המייצרות ומשווקות טכנולוגיות לרשתות המפעילים, בתחומי פתרונות רשתות CORE, רשתות קצה, פתרונות רוחב פס, מערכות קוויות ומערכות רדיו.
 
חזי פוליאק מוסר כי תכנית הסמינר כללה מצגות של חברות ישראליות ורוסיות והזדמנויות למפגשים אישיים והמשך קשר עסקי עם מקבלי החלטות מן המפעילים והאינטגרטורים רוסיים המובילים. באירוע השתתפו מעל 30 חברות רוסיות, ביניהם ניתן לציין את שלושת מפעילי סלולר הגדולים של רוסיה MTS, Beeline ו-Megafon, מפעיל רשת תקשורת קווית של מוסקבה MGTS, מפעיל תקשורת אלטרנטיבי Golden Telecom, חברת כבלים וספקית אינטרנט מובילה ברוסיה Comcor, חברה מובילה ברוסיה לשיחות בינלאומיות Rostelecom, מפעיל ביזנס רוסי מוביל Comstarוחברות מובילות בתחום האינטגרציה ו-ITברוסיה כגון DataTel ו-AMT.
 
מדסק מזרח ומרכז אירופה במנהל לסחר חוץ במשרד התמ"ת נמסר כי הסחר בין ישראל לרוסיה בשנת 2005 הגיע לרמה של 1.42 מיליארד דולר, המהווים גידול של 17% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הייצוא הישראלי בתקופה זאת עמד על 401 מיליון דולר המהווה עלייה של 27% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. היבוא מרוסיה לישראל עמד על 1.025 מיליארד דולר המהווה עלייה של 16% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הענפים העיקריים ביצוא הישראלי לרוסיה הם מכונות, מכשירים מכאניים וציוד חשמלי, מוצרי פלסטיק וגומי, מוצרי תעשיות כימיות ומוצרי צמחים. הענפים העיקריים ביבוא הרוסי לישראל הם יהלומים ואבנים יקרות, מתכות פשוטות ומוצרי צמחים.