ישראל שודרגה והועברה לרשימת השווקים המפותחים

ישראל תצטרף לרשימת 24 המדינות אשר ביניהן: ארה"ב, צרפת, גרמניה, יפן, קנדה ובריטניה. ישראל הינה המדינה הראשונה והיחידה לעת עתה מהמזרח התיכון שנכללת ברשימה המכובדת


00:00 ,20.09.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

ישראל תצטרף לרשימת 24 המדינות אשר ביניהן: ארה"ב, צרפת, גרמניה, יפן, קנדה ובריטניה. ישראל הינה המדינה הראשונה והיחידה לעת עתה מהמזרח התיכון שנכללת ברשימה המכובדת
 
הבוקר פרסמה חברת FTSEFinancial Times Stock Exchange)), חברת בת של הבורסה בלונדון וה- Financial Times, כי ישראל שודרגה מרשימת השווקים המתעוררים לרשימת השווקים המפותחים, שהיא הרשימה הבכירה ביותר (רשימת השווקים המתעוררים מחולקת לשניים: שווקים מתעוררים מתקדמים ומתעוררים משניים).
 
חשוב לציין כי ברשימת השווקים המפותחים לא חברות כל מדינות ה-OECD. ישראל תצטרף לרשימת 24 המדינות אשר ביניהן: ארה"ב, צרפת, גרמניה, יפן, קנדה ובריטניה. ישראל הינה המדינה הראשונה והיחידה לעת עתה מהמזרח התיכון שנכללת ברשימה המכובדת.
 
שר האוצר, רוני בר-און, מסר כי זו עדות נוספת לחוסנה של הכלכלה הישראלית ולהשתלבותה בכלכלה הגלובלית ולצורך להמשיך במדיניות כלכלית אחראית הנשענת על שמירת היעדים הפיסיקאליים של הממשלה ועל הנהגת מדיניות מעודדת צמיחה.
 
שמואל בן–טובים, הציר הכלכלי ונציג משרד האוצר בלונדון, הוזמן לאירוע ונכח בעת ההכרזה הרשמית על שדרוג ישראל ומסר כי המעמד היה מרגש וכי הוא מקווה שחברות אחרות שמפרסמות דירוגי השקעה בעלי השפעה עולמית יגיעו למסקנות דומות ויביעו הערכה דומה לכלכלה הישראלית.
 
דירוג זה הנו בעל חשיבות משמעותית כיוון שחלק ניכר מכיווני ההשקעות בעולם מתבססים על מדדי הדירוג. 95% מההשקעות הנן במדינות שנמצאות ברשימת השווקים המפותחים ו-5% הנותרים מושקעים בשווקים המתעוררים.
 
שדרוגה של ישראל פורסם היום ויכנס לתוקף בחודש יוני הקרוב.