אין אונות ברשות הפלשתינאית?

700 אלף כדורי ויאגרה מזוייפים בעלות של 20 מיליון שקלים נתפסו על ידי מכס אשדוד מוסלקים בתוך שידות טלוויזיה בדרכם לחברון


00:00 ,01.10.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

כ-700 אלף כדורי ויאגרה מזוייפים נתפסו בניסיון הברחה דרך נמל אשדוד.

הכדורים, במשקל כולל של כחצי טון, בשווי של כ-20 מיליון שקל, נתפסו באחד מניסיונות ההברחה הגדולים ביותר לישראל והוטמנו בתוך שידות טלוויזיה מסין שייבא צעיר מחברון.

הכדורים נתפסו אתמול (ב') על ידי בודקי מכס אשדוד. הם הוסלקו במכולת רהיטים שהגיעה מסין ויועדה ליבואן מהרשות הפלשתינאית.

היבואן, תושב חברון שבבעלותו חברה לייבוא מגוון מוצרים, הגיש למכס בקשה לשחרור מכולה, שעל פי הצהרתו הכילה ריהוט ואבנים לקישוט שערכם כ-20 אלף שקל.

המכולה נותבה לשיקוף במשקף המכולות, שם מפענח ערני הבחין באי אחידות בצפיפות הרהיטים ועל כן הפנה אותה לבדיקה פיזית. בבדיקה נמצאו במכולה מאות שידות לטלוויזיה מפורקות וארוזות באריזתן המקורית ובתוכן מוטמנות שקיות עם כדורים מזוייפים לטיפול באין אונות מסוגים שונים. לצורך הסוואת הכדורים המוברחים אוחסנו בפתח המכולה אבני קישוט צבעוניות בגדלים הדומים לגודל הכדורים, מתוך מטרה להטעות את בודקי המכס.

לאור כמות הכדורים העצומה, ההערכה היא שמדובר בכדורים המיועדים לצריכה גם בשטח ישראל ויתכן מאוד שאף מיועדים למכירה במדינות שונות בעולם באמצעות האינטרנט והפצה במשלוחי דואר.

חוקרי מכס אשדוד בשיתוף יחידת חקירות מכס ומע"מ תל אביב פתחו בחקירה ודוגמאות מהכדורים הועברו לבדיקת משרד הבריאות.

יצוין כי תרופות מזוייפות לא רק מהוות הפרה של קניין רוחני, אלא מהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור. על כן יועברו הכדורים להשמדה.

מנהל מכס אשדוד יוסי בן-ישי שיבח את ערנותם של בודקי המכס ומסר שתפיסה זו מצטרפת למאות הברחות שנתגלו במהלך השנה וכי בית המכס אשדוד ימשיך ויעמוד בחזית המלחמה בכלכלה השחורה, בסיכול ניסיונות להברחת טובין, ואכיפת תשלום מס אמת כמו גם במניעת כניסת טובין מפרי זכויות קניין רוחני.