חברת בד חשודה ביבוא שמן זית במסווה של שמן תירס וחמניות והתחמקות ממסים בסך 2.8 מיליון שקלים

על פי חקירה שנוהלה על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה ובית המכס חיפה, השמן נמכר בישראל תחת מותגים מוכרים כשמן זית ישראלי איכותי


13:30 ,10.04.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

מנהל חברת בד ובנו, החשודים בהברחת שמן זית במסווה של שמן תירס וחמניות ובהתחמקות מתשלום מסים בהיקף של 2.8 מיליון שקל, נשלחו ביום חמישי האחרון למעצר בית מלא למשך שבוע ימים בהוראת בית משפט השלום בחיפה.

 

לפי החשד, שמן הזית המוברח, נמכר בישראל תחת מותגים מוכרים כמותגי שמן זית ישראלי ואיכותי. 

 

מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה ובית מכס חיפה מנהלים חקירה בחשד להברחת שמן זית תוך שימוש במסמכים מזויפים והצהרות כוזבות למכס. בפרשה זו נחקרו עד כה מנהל חברה מאום אל-פחם המייבאת שמנים מתורכיה ובנו, מנהל חברת סחר בינלאומי.

 

מבקשות המעצר עולה כי לפני מספר חודשים נתפסה בנמל אשדוד מכולה של חברת היבוא  ובתוכה שמן זית (שהוא מוצר עתיר מסים), למרות שהוצהר כי היא מכילה שמן חמניות. מחקירה עלה כי בנוסף לתפיסת המכולה האמורה היו עוד 28 מקרים בהם הוצהר על ידי האב ובמעורבות בנו, כי מדובר ביבוא של שמן תירס או שמן חמניות, ובפועל יובא שמן זית.

 

לפי החשד, הגשת מסמכי יבוא מזויפים למכס נועדה להתחמק מתשלום מסי יבוא בהיקף של כ-2.8 מיליון שקל. עוד לפי הבקשה, שמן הזית שהוברח נמכר לחברה המנוהלת על ידי הבן.