ישראל וארה"ב מרחיבות שיתוף הפעולה במאבק בהעלמות הכנסות

מנהל רשות המסים בישראל דן בוושינגטון עם נציב המס האמריקאי בדרכים לקדם את המאבק המשותף בהעלמות הכנסות


00:00 ,09.12.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

דורון ארבלי, מנהל רשות המסים, נפגש בסוף השבוע האחרון בוושינגטון עם עמיתו נציב המס האמריקאי, סטיבן מילר, במטרה לקדם ולחזק את קשרי העבודה בין רשויות המס בשורת נושאים. הפגישה נתקיימה במסגרת ביקור עבודה רשמי שעורך מנהל רשות המסים, בארה"ב ובקנדה ומפגש זה הינו הראשון מזה למעלה מ-15 שנה, בין העמיתים.

ארבלי ומילר סיכמו בפגישתם להרחיב את שיתוף הפעולה הקיים בין רשות המסים הישראלית לנציבות המס האמריקאית על ידי הקמת צוותי עבודה שיקדמו חילופי ידע מקצועי בין המדינות בכל הקשור למאבק בתכנוני מס מתוחכמים ואגרסיביים, ובהעלמות הכנסות. זאת בנוסף על העברת המידע המתקיימת היום, בהתאם לאמנה בין המדינות, בכל הנוגע לחשדות לעבירות מס.

כמו כן, הסכימו שני המנהלים על הצורך לעדכן את האמנה למניעת כפל מס שבין ישראל לארה"ב, בהתאם למקובל במדינות החברות ב- OECD ודנו בדרכים נוספות להגביר העברת המידע בין הרשויות, לרבות יישום החקיקה האמריקאית הכוללת העברת מידע מהמוסדות הפיננסיים הישראליים לרשות המס האמריקאית (ה- FATCA ) תוך כדי הדדיות קרי, קבלת מידע פיננסי לגבי תושבי ישראל מנציבות המס האמריקאית.

ארבלי ציין את חשיבות המפגש לאחר תקופה ארוכה בה לא נערכו מפגשים בדרג זה ובמיוחד בעת הזו בה רשויות המס בכל העולם מעלות מדרגה במאבק כנגד העלמות המס וההון השחור. לדבריו, לארצות הברית ניסיון רב בתחום זה כמו גם בהתמודדות בתכנוני המס האגרסיביים, חילופי המידע יסייעו לצדדים במאבק זה.