כתב אישום: הבריח 800 טלפונים סלולרים לישראל ולא שילם מסים

צעיר פתח בתי עסק בפריז ושכר שירותי בלדרות בכדי שיבריחו את המכשירים לישראל; נאשם בנוסף גם בעבירות על חוק מע"מ


10:03 ,03.11.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

כתב אישום חמור הוגש בשבוע שעבר לבית משפט השלום בפתח תקווה נגד צעיר מהוד השרון בגין הברחת טלפונים סלולרים בכמות מסחרית מצרפת לישראל בשנים 2012–2013 תוך הפעלת רשת של בלדרים.

 

בנוסף מואשם הצעיר בהתחמקות מתשלום מסי יבוא ובמכירת הטלפונים המוברחים בישראל ללא תשלום המע"מ המתחייב בעסקאות המכירה.

 

החקירה נוהלה על ידי התבצעה על ידי ימ"ר ש"י במשטרת ישראל בשיתוף מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל אביב והמרכז, וכשבנוסף התקיימה גם מעבר ים.

 

מכתב האישום עולה שהנאשם, יליד צרפת, פנה לשלוש ישראליות, אף הן ילידות צרפת ובעלות דרכון צרפתי, והנחה אותן לפתוח בפריז בתי עסק למסחר במוצרי חשמל ואלקטרוניקה וכן לפתוח חשבונות בנק בצרפת ובהונג קונג. הוא מימן את הקמת בתי העסק הללו ואת תפעולם, וגם את ההוצאות של שלוש הנשים בעת ששהו בצרפת. 

 

הנאשם רכש, באמצעות בתי העסק בפריז, למעלה מ-800 טלפונים סלולרים מדגם גלאקסי ואייפון מספקים שונים בחו"ל. לצורך הברחתם ארצה, הוא שכר את שירותיהם של בלדרים שונים, חלקם בעלי אזרחות ישראלית וחלקם בעלי אזרחות אירופאית.

 

שיטת ההברחה היתה שאחת לשבוע הגיע בלדר מטעם הנאשם לישראל מצרפת, כשבתיקיו הוסתרו בין 30-50 טלפונים סלולרים. עם נחיתת הבלדרים בנתב"ג, הם עברו במסלול הירוק, מבלי שהצהירו על הכבודה ומבלי ששילמו את מסי היבוא, בסך כולל של למעלה מ-685,518 שקל, ומבלי להמציא אישור ממשרד התקשורת.

 

לצד העבירות לפי פקודת המכס וחוק מס קניה, מואשם האיש גם בעבירות על חוק מע"מ. על פי כתב האישום, בשנתיים הללו הוא מכר ללקוחות בישראל את הטלפונים המוברחים מבלי שנרשם כעוסק מורשה, מבלי שהוציא חשבוניות מס כדין בעת המכירה ומבלי שהעביר לרשות המסים את תשלום מע"מ המתחייב בעסקאות המכירה.