מרכז הברחות אילת

בודקי מכס במעבר הגבול טאבה עצרו תושבי עכו, שניסה להבריח טבק לנרגילה; במקרה אחר נעצר תושב אילת, שניסה להבריח חשיש ו-17 ק"ג בשר לפסח


12:23 ,15.04.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

סיפורי ההברחות בעיר הדרומית אילת לא פסקו גם לקראת חג הפסח.

 

באחד המקרים, הגיעו ממצרים למעבר טאבה שני תושבי עכו. בעקבות תחושת בטן חזקה של בודקי המכס, הוחלט להעביר את רכבם לשיקוף ולבדיקה יסודית. בשיקוף לגלגל החלופי עלה כי הוא מכיל חבילות בלתי מזוהות. הבודקים פירקו את הגלגל ומצאו בתוכו לא פחות מ-16.5 ק"ג של טבק לנרגילה.

 

ואם לא די בכמות זו, אז נמצאו גם במזוודתו של בעל הרכב עוד כ-8 ק"ג של טבק לנרגילה, מאותו הסוג שנמצא בגלגל החלופי. הטבק הוחרם על ידי הבודקים ועל הבעל הרכב הוטל קנס מנהלי בסך של כ-9,000 שקל, גובה המסים מתשלומם ניסה להתחמק.

 

במקרה האחר, הגיע בטיסה מפריז תושב אילת, שמיהר לצאת את אולם הנוסעים בנמל התעופה עובדה ועורר את חשדם של חוקרי הסמים במכס אילת. בבדיקה יסודית, שנערכה בסיוע כלבן וכלב לגילוי סמים, נמצאו בכיסי מכנסיו ובמזוודתו חומר החשוד כחשיש.

 

גם המזוודה הנוספת של אותו הנוסע נבדקה ונמצאו בה בשרים מעובדים מסוגים שונים, במשקל כולל של 17 ק"ג, שעה שלפי החוק ניתן להביא מזון במשקל כולל של עד 3 ק"ג. הנוסע נחקר על ידי חוקרי הסמים במכס אילת וטען כי שכח שברשותו חשיש. את הבשר, לדבריו, הביא למשפחתו לקראת חג הפסח. הבשר שיובא מעל המכסה המותרת הועבר למשרד החקלאות לצורך השמדה. החשוד הועבר למשטרת מרחב אילת להמשך חקירה.

 

מנהלת מכס ומע"מ אילת אדית הרוש: "מכס אילת מנהל מאבק עיקש בניסיונות ההברחה ומגביר את היקף הבדיקות, בין השאר כדי לשמור על מסחר הוגן בישראל וכדי למנוע פגיעה בקופת המדינה בשל ההתחמקות מתשלום מסים. בהתאם למדיניות המכס, ינהגו ביד קשה נגד המבריחים, תוך הגשת כתבי אישום נגדם".