משרד הכלכלה: פטור ממכס על יבוא אלכוהול נקי

בכדי להתגבר על המחסור העולמי באלכוהול לייצור מוצרי הג׳ל, ניתן יהיה לייבא אלכוהול נקי, בפטור ממכס. השר אלי כהן: פועלים לייצר פתרונות שיאפשרו המשך פעילות של התעשייה ואספקת המוצרים הנדרשים במשק


13:30 ,18.03.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

בשל המחסור העולמי בחומר גלם ״אלכוהול מפוגל״ שמיועד לתעשיית הייצור חומרי ניקוי וחיטוי וממנו מיוצר, בין היתר, תכשיר ג׳ל חיטוי, בחן בימים האחרונים משרד הכלכלה חלופות שיסייעו ליצרנים באספקת החומר.

 

להבדיל מיבוא אלכוהול מפוגל למטרת ייצור, המס על יבוא אלכוהול נקי עומד על סך 85 שקל לליטר. בהתאם לכך, הודיע משרד הכלכלה והתעשייה ליבואנים וליצרנים, כי ניתן לייבא ״אלכוהול נקי״ בו ייעשה שימוש למטרת ייצור חומרי ניקוי וחיטוי ללא מס הקנייה.

 

אפשרות זו קיימת בחוק במידה ומתקיימת הסבה של יבוא אלכוהול נקי למטרת ייצור חומרי ניקוי וחיטוי.

הפטור ממס קניה זה יאפשר, כאמור, הסטה של חומר גלם ״אלכוהול נקי״ לטובת תעשיית ייצור הניקוי והחיטוי הכרחית בעת הזו ומוזיל את ייצור המוצר באופן משמעותי, בעלות הגיונית.

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: ״אנו פועלים לייצר פתרונות שיאפשרו המשך פעילות של התעשייה ואספקת המוצרים הנדרשים במשק. אנו נמצאים בקשר ישיר ושוטף עם התעשייה הישראלית הפועלת בימים אלו באופן מאומץ למען הציבור וזמינים לסייע בכל צורך שיעלה״.

 

כזכור, פנה שר הכלכלה בשבוע האחרון לרשתות המזון והפארם ואלו הביעו נכונות כי מוצרי הג׳ל יימכרו במחיר אשר לא יעלה על 9.90 שקל ל-100 מ״ל.