סייעות סיעודיות חשודות בהברחת סטרואידים אסורים ביבוא לישראל

השתיים הגיעו בטיסה מקישינב ונעצרו בנתב"ג. בחקירתן סיפרו שבשדה התעופה במולדובה ניגש אליהן לובש מדים וביקש שייקחו שקיות עם "ויטמינים"


00:00 ,27.05.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

ביום חמישי האחרון הגיעו שתי נוסעות בטיסה מקישינב לנתב"ג ועברו במסלול הירוק. בשיקוף שנערך ע"י בודקי המכס באולם הנוסעים נמצאו ברשות כל אחת מהן כ–2.5 ק"ג תרופות, ברובן סטרואידים אנבוליים.

השתיים נעצרו והובאו להארכת מעצר בחשד לבהברחת סטרואידים שאינם מאושרים ביבוא. השופטת תרצה שחם קינן מבית משפט השלום בתל אביב שחררה את השתיים, אזרחיות מולדובה, ממעצר תחת מגבלות.

מבקשת הארכת המעצר עולה שהחשודות, שאינן מכירות זו את זו, משמשות כסייעות סיעודיות של אזרחים ישראלים הזקוקים לפיקוח ועזרה סיעודית. בחקירתן הן סיפרו שבשדה התעופה בקישינב ניגש אליהן אדם לובש מדים וביקש שתיקחנה, כל אחת בנפרד, שקית עם תרופות. הוא נתן בידן פתק עם מספר טלפון ושם של אדם, שייקח מהן את התרופות בישראל.

עוד עולה כי אותו אדם בישראל, ששמו רשום בפתק, יצר עימן קשר עם נחיתתן והספיק לציין כי מדובר ב"ויטמינים". אך מיד עם הבינו שנוצרה בעיה, הוא ירד למחתרת ועקבותיו נעלמו.

בדיקה ראשונית של ראש אגף האכיפה במשרד הבריאות העלתה שמדובר בסוגים שונים של סטרואידים אנבוליים, הן בכדורים והן בנוזל, המעלים את מאסת השריר. אותם סטרואידים הם תרופות מרשם, שאינן רשומות במאגר התרופות הישראלי במשרד הבריאות ואינן מאושרות ליבוא או למסחר בישראל. שימוש בתרופות אלה עלול לגרום לתופעות לוואי רבות ומהווה סכנה לבריאות הציבור.