עובדי תעשיית המלט הישראלית הפגינו מול ביתו של שר הכלכלה

כ-150 עובדים ממפעלי המלט הגיעו אתמול להפגנה מול ביתו של השר אלי כהן בחולון, במחאה על החלטתו להטיל היטל היצף מינימלי בלבד על מלט מיובא. גבי אסרף: ״זו החלטה שתביא לחורבן ענף המלט הישראלי״


09:50 ,25.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

כ-150 עובדי תעשיית המלט הישראלית - ממפעלי נשר חיפה ורמלה ומלט הר-טוב - הפגינו אתמול בשעות אחה״צ מול ביתו של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בחולון. המפגינים מוחים על ההחלטה של כהן להטיל היטל היצף מינימלי על יבוא מלט, שעלולה להביא לקריסת תעשיית המלט הישראלית.

 

העובדים, החוששים לפרנסתם אשר נתונה בסכנה וזועקים להצלת תעשיית המלט המקומית, נושאים שלטים שכותרתם בין היתר: ״אסור לוותר על עצמאות כלכלית״, ״יבוא מלט בהיצף הורס לנו את הבית״ ו״אין מדינה בעולם ללא מפעלי מלט״. 

 

בכוונת העובדים להפגין היום (ג׳) בשעה 16:00 גם מול ביתו של שר האוצר משה כחלון בחיפה.

 

נזכיר כי בשבוע שעבר הודיע שר הכלכלה כהן, כי החליט להטיל היטל היצף בגובה 0.25% על יבוא מלט.

 

מההסתדרות נמסר כי ״העובדים בחברות הישראליות חוששים כי הדבר לא ירתיע מייבוא מלט מעבר לים (בעיקר מטורקיה ומיוון) ובסופו של דבר יוביל לקריסת הענף בארץ בשל תחרות שאינה הוגנת״.

 

יו״ר איגוד עובדי המתכת, החשמל, האלקטרוניקה והמוסכים, גבי אסרף, המלווה את העובדים במאבקם, מסר: ״ענף המלט הישראלי נמצא רגע לפני חורבן. במקום להגן על תוצרת כחול-לבן, מטילים היטל מינימלי שממילא ייכנס לתוקף רק לאחר שכמות המלט המיובאת תעבור את רף ה-50%. זו החלטה המעודדת את ענף הבנייה בארץ לייבא  מלט מטורקיה ומיוון - ומניפה את חרב הפיטורים מעל צוואר העובדים ומשפחותיהם. לא נעבור על כך בשתיקה ונמשיך במאבקנו למען העובדים והתעשייה״.