רשות המסים: חשד לייבוא דלק במסווה של ממס

בעליהן של שתי חברות בענף הדלק חשוד בייבוא דלק מסוג קרוסין, החייב במס קנייה במסווה של יבוא ממס הפטור ממס קנייה. החקירה החלה לאחר בדיקת דלק מיובא שהגיע בתשע מכולות


12:17 ,10.02.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בית משפט השלום בראשון לציון, נעתר לבקשת מחלקת חקירות מכס ומע״מ תל אביב והורה על שחרורו בתנאים מגבילים של משה עובד, מגבעון החדשה, בעל החברות N.R.G. אספקה בע״מ וחברת N.R.G. אינטרנשיונל בע״מ, החשוד בהברחת דלק מסוג קרוסין (נפט), תוך הצהרה כוזבת למכס כי מדובר בדלק מסוג ממס הפטור ממס קנייה כשסכום העברות עומד על מיליוני שקלים.

 

על פי המתואר בבקשת המעצר, בתאריך 27/12/18, ייבאה חברתN.R.G. אספקה בע״מ 9 מכולות המכילות דלק עליו הוצהר, באופן כוזב, כי מדובר ב׳ממס׳, הפטור ממס קנייה, וזאת במטרה להשתמט מתשלום המס כנדרש בחוק. החקירה החלה לאחר שבמכס אשדוד נדגם הדלק המיובא, ונשלח לבדיקה במעבדה חיצונית. מתוצאות הבדיקה עלה, שאין מדובר ב׳ממס׳, כפי שהצהיר החשוד, אלא בדלק מסוג קרוסין (נפט), החייב במס קנייה ביבוא בשיעור של 2.9 שקל לליטר.  

 

כמו כן צוין בבקשה כי החברות בבעלות משה עובד שימשו אותו לביצוען של העבירות המיוחסות לו וכי, כאמור, סכום העבירות, על פי החשד, עומד על מיליוני שקלים. לאחר ביצוע חיפוש בביתו של החשוד ובמשרדי החברות שבבעלותו, הוא נלקח למשרדי היחידה שם נחקר תחת אזהרה.

 

שופטת בית משפט השלום זהר דיבון סגל הורתה, בין השאר, על ערבות עצמית בסך 100,000 שקל, ערבות צד ג׳ בסך 100,000 שקל, הפקדת מזומן בסכום של 80,000 שקל וצו עיכוב יציאה מן הארץ למשך 180 ימים.

 

חקירה זו מתנהלת כחלק ממאבקה של רשות המסים בעבירות מס בענף הדלק: ממסים ושמני סיכה  ביבוא ובייצור המקומי.