שר האוצר חתם על הקלות בתשלום מכס ומס קנייה ביבוא אישי

ההקלות כחלק מיישום ועדת טרכטנברג. הפטור במכס על טובין שערכם אינו עולה על 325 דולר והפטור המלא מתשלום מס יבוא על מוצרים עד שווי של 75 דולר


00:00 ,30.01.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

בהמשך להחלטת הממשלה כחלק מיישום המלצות ועדת טרכטנברג, חתם שר האוצר יובל שטייניץ על צווים לתיקון תעריף המכס ומס קניה, שמטרתם להקל על המייבאים מוצרים ביבוא אישי כדי לעודד תחרותיות ולהפחית את יוקר המחיה.

הצווים עליהם חתם שטייניץ כוללים פוטר מתשלום מכס מוצרים ביבוא אישי שמחירם אינו עולה על 325 דולר (שווה ערך לכ-1,200 שקל); ופטור מלא מתשלום מסי יבוא למוצרים, במשלוחי דואר או אוויר, בשווי של עד 75 דולר (במקום 50 דולר כיום). על יבוא המוצרים במסגרת זו ימשיכו לחול מע"מ ומס קנייה (אם חל).

לאחר השלמת הערכות ליישום החלטת הממשלה, הוכן ברשות המסים צו, הפוטר מתשלום מכס ייבוא אישי של טובין, בהתקיים התנאים: הטובין מיובאים במשלוחי דואר או במשלוחי אוויר; הטובין מיועדים לשימוש עצמי ולא לשימוש מסחרי; מחיר העסקה אינו עולה על 325 דולר (שווה ערך ל-1,200 שקל).

בנוסף, ספרים, מוצרי הלבשה והנעלה שערכם עד 75 דולר פטורים מתשלום מכס אם נשלחו כחבילת שי.

תיקון הצו מפשט את התהליך ומאפשר לייבא טובין לשימוש עצמי בשווי של עד 75 דולר בפטור מלא ממסי יבוא, גם אם אין מדובר בחבילות שי אלא ברכישה.

הפטורים לא יחולו ביבוא מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים.

בעקבות השינוי צפוי למשק הפסד הכנסות של כ-60 מיליון שקל בשנה.