316 סמארטפונים מוברחים נתפסו ביום אחד

יחידת מכס מרכז תפסה בנוסף גם 1,240 סיגריות, 10 ק"ג טבק תאילנדי, ויטמינים ותוספי מזון מהודו, דגים ובשר מתאילנד, מוצרי חקלאות וצמחים


09:52 ,20.01.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

במבצע אכיפה מוגבר תפסה יחידת מכס מרכז  316 סמארטפונים מוברחים  (חלקם חיקויים), 1,240 סיגריות, 10 ק"ג טבק תאילנדי וכן חומרים נוספים, שהוברחו ללא אישור ובדיקת משרדי הבריאות והחקלאות, כגון ויטמיני ותוספי מזון מהודו, דגים ובשר מתאילנד שהוחזרו לשולח, מוצרי חקלאות וצמחים שהועברו לבדיקת משרד החקלאות ועוד.

 

התפיסות הן חלק מתוך 2,066 צרורות וחבילות ששוקפו ביום אחד. בעקבות המבצע נכנסו לקופת המדינה כ-650 אלף שקל ממסים, שנגזרו מערכן האמיתי של החבילות, וכן מקנסות.

 

האכיפה המוגברת במכס מרכז נובעת מכך שהיחידה פועלת, בין השאר, במתחם דואר חבילות תל אביב, שהוא סניף הדואר המרכזי בארץ, שקולט את כל המשלוחים וחבילות הדואר המגיעים מחו"ל לישראל, המסתכמים במיליוני משלוחים מדי שנה.

 

כוחות רבים הובאו למבצע מיחידות רבות המרכיבות את מכס מרכז, כולל חוקרי יס"מ, מודיעין, כלבנים וכן יחידת האכיפה של משרד הבריאות. זאת על מנת לבצע בידוק מעמיק של חבילות דואר בכל אפיקי הייבוא. מטרת המבצע הייתה זיהוי משלוחי דואר חריגים בתחום הצהרות כוזבות על טיב הייבוא או על ערכו ונושא חוקיות ייבוא.

 

גובה (מנהל יחידת) מכס מרכז, ירדן יופה, הודיע כי לאור העלייה בהברחות, תתוגבר השנה האכיפה גם במרינות של הרצליה ותל אביב, בטיסות פרטיות וצ'רטרים המגיעים דרך שדה דב, וכן ייבדקו נושא תשלומי המס על ייבוא אישי של יאכטות ומטוסים קלים.