אושר מינויו של דן הראל לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה

ראש הממשלה ושר התחבורה בירכו על המינוי. השר כץ: הראל יסייע להוביל את מהפכת התחבורה ויהיה שותף מלא לפרויקטים הגדולים ולאתגרים העומדים בפני המשרד


00:00 ,16.01.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

הממשלה אישרה הבוקר פה אחד את מינויו של סגן הרמטכ"ל לשעבר אלוף (מיל') דן הראל (55) לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. הראל מחליף את יעקב גנות ששימש בתפקיד במשך השנה וחצי האחרונות.

שר התחבורה, ישראל כץ, בירך על מינויו של הראל לתפקיד ואמר כי דן הראל יסייע להוביל את מהפכת התחבורה שמקדם בימים אלה משרדו והוא יהיה שותף מלא בביצוע ויישום הפרויקטים הגדולים והאתגרים העומדים בפני משרד התחבורה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיבח אף הוא את מינויו של הראל למנכ"ל משרד התחבורה וציין כי הוא בטוח שהראל שתפקד בצורה מרשימה כסגן הרמטכ"ל יוכל להשתלב היטב במשרד התחבורה ולהצטיין במסגרת תפקידו.

במסגרת 36 שנות שרותו בצה"ל שימש הראל בשורה ארוכה של תפקידי פיקוד מטה, בהם: סגן הרמטכ"ל, אלוף פיקוד דרום וראש אגף מבצעים במטכ"ל.

עם סיום תפקידו כמפקד הדרום מונה הראל לתפקיד נספח צה"ל בארצות הברית. בשנת 2007 מונה הראל לתפקיד סגן הרמטכ"ל במקום האלוף משה קפלינסקי.

הראל בוגר קורס מחטי"ם והקורס המתקדם לקציני תותחנים בצבא ארה"ב. סיים בהצטיינות תואר ראשון בתוכנית המיוחדת ובמדע המדינה, באוניברסיטת חיפה, נשוי ואב לשתי בנות ובן.