איגוד לשכות המסחר: התייקרות המים תעלה למגזר העסקי כ-81 מיליון שקל בשנה

מדובר בתוספת של כ-24 מיליון שקל לעומת התחשיב הקודם שכלל התייקרות של 3.24% ועמד על 57 מיליון שקל בשנה. לין: ההתייקרויות בגלל חולשת הממשלה ולא בגלל המגזר הפרטי


11:39 ,13.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

על פי תחשיב שביצעו כלכלני איגוד לשכות המסחר, בהתאם לעדכון של רשות המים כי תעריף המים יתייקר ב-4.54%, המגזר העסקי יצטרך לשלם תוספת שנתית מוערכת של כ- 81 מיליון שקל בתעריף המים.

 

מדובר בתוספת של כ-24 מיליון שקל לעומת התחשיב הקודם שכלל התייקרות של 3.24% ועמד על 57 מיליון שקל בשנה.

 

על בסיס הדוחות שפרסמה הרשות עולה כי סה״כ צריכת המים של המגזר העסקי עומדת על כ-167 מיליון מ״ק, מהם 49% תעשיה, 33% מסחר ומלאכה, 12% מלונות, וכ-6% בנייה, ונאמדת בכ-1.4 מיליארד שקל.

 

לדברי עו״ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר: ״אט-אט מתבהר שהתייקרויות המוצרים והעלאת יוקר המחייה אינם פרי עשייתו של המגזר העסקי הפרטי בישראל- אלא חולשת הממשלה במאבקיה ובניסיונותיה לבלום את העלאות המחירים שמקורם בארגונים מונופוליים שהם בבעלות המדינה. בעוד שאנו נאבקים במחירה של משחת השיניים, כל עלויות התשתית בישראל כמו חשמל, מים, תעריפי נמלים ומס מוניציפלי כגון ארנונה -  ממשיכים לעלות ולהניע את גל ההתייקרויות במשק. אין ספק ששרי הכלכלה ניהלו ומנהלים מאבק מתוך כוונות טובות להורדת יוקר המחייה, אבל מתחייבת המסקנה שמאמציהם לא תועלו בכיוון הנכון״.