בג״צ למדינה בעקבות עתירת התעשיינים: בידוד הוא מחלה?

בעקבות עתירת התאחדות התעשיינים בג״צ הורה למשרד הבריאות בצו על תנאי להשיב מדוע המעסיקים צריכים לשלם על ימי בידוד של העובדים ולא המדינה


12:40 ,21.04.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

בג״צ הורה הבוקר (ג׳) למשרד הבריאות בצו על תנאי, להשיב מדוע המעסיקים צריכים לשלם על ימי בידוד של העובדים ולא המדינה. זאת לאחר דיון שהתקיים אתמול ולאחר שהתרשם מטענות התאחדות התעשיינים, שמדובר במצב לא תקין.

 

במידה והעתירה תתקבל, מדינת ישראל תצטרך לממן את עלות ימי הבידוד, וכך לא ייווצר מצב בו עובדים יוותרו ללא ימי מחלה וייאלצו לממן את הבידוד מכיסם הפרטי.

 

התאחדות התעשיינים טענה כי תעודת המחלה הגורפת שהוצאה על ידי משרד הבריאות, הוצאה בחוסר סמכות וחייבה מעסיקים לשלם על היעדרות מחמת בידוד, ללא כל בסיס משפטי. כאמור בג״צ קיבל טענה זו, והורה  לבדוק את הנושא בצו.

 

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר, מסר כי: ״התאחדות התעשיינים רואה בהטלת החובה לתשלום על המעסיק כצעד שגוי, שמשית עלויות גבוהות מאוד ופוגע בציבור העובדים. בידוד אינו מחלה. לראייה, רק שבריר אחוז מהמבודדים, חלו בקורונה. העובד נפגע, כיוון שלא לכל העובדים יש יתרת ימי מחלה גבוהה וכיוון שיש כאלו שנדרשו וידרשו ביותר מבידוד אחד, התוצאה היא שהם יוותרו ללא כל ימי מחלה או שהבידוד יהיה על חשבונם. אנו מצפים שהמדינה תכיר באחריותה ותדאג לכיסוי העלות של ימי הבידוד לעובדים״.