במעמד בכירי הממשלה והמשק נערך טקס חילופי מנהלי רשות המסים

שר האוצר משה כחלון: התכנסנו לחילופים בין שני מנהלים מהיעילים והמקצועיים במדינת ישראל. משה אשר עמד בכל היעדים שהממשלה הציבה לו והוביל שינויים פורצי דרך


10:32 ,22.03.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

במשרד החוץ בירושלים נערך אתמול טקס חילופי מנהלי רשות המסים עם פרישתו מהתפקיד של משה אשר וכניסת מחליפו ערן יעקב. הטקס נערך במעמד שר האוצר, משה כחלון, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, צמרת משרד האוצר ורשות המסים, בכירי משרד המשפטים, מפכ״ל משטרת ישראל, רב ניצב רוני אלשיך, מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, ראשי לשכות מקצועיות, ארגונים כלכליים ועוד.

 

שר האוצר, משה כחלון, אמר במהלך הטקס כי ״התכנסנו לחילופים בין שני מנהלים מהיעילים והמקצועיים במדינת ישראל. משה אשר עמד בכל היעדים שהממשלה הציבה לו והוביל שינויים פורצי דרך. הציבור רוצה לדעת שגובים ממנו בצורה מאוזנת וללא אפליה. על פי הביקורת אפשר לדעת שהצלחנו״.

 

מנהל רשות המסים היוצא, משה אשר, אמר במהלך הטקס כי ״החוסן הכלכלי והחברתי של ישראל מבוסס על גביית מסים שוויונית, יעילה והוגנת. בכספים הנגבים מציבור משלמי המסים מאפשרים את קיומה של המדינה, בטחונה, פיתוחה וקביעת איכות החיים של אזרחיה. עם כניסתי לתפקיד לפני חמש שנים הצבתי לרשות המסים מספר מטרות על: להיאבק ולצמצם את הכלכלה השחורה, הלא מדווחת, ולהגביר את גביית המסים, שיפור השירות לאזרח ולציבור המייצגים, ייעול מערכת המס, בדגש על הכנסת טכנולוגיות ושיטות עבודה חדשות ותהליכים אוטומטיים ועדכון חקיקת המס, כך שתהיה עדכנית יותר, יעילה יותר וצודקת יותר. היום, לאחר סיום חמש שנות כהונתי, אוכל לומר כי מטרות העל הללו הושגו וכי הארגון עמד במשימות שהוצבו בפניו״.

 

מנהל רשות המסים הנכנס, ערן יעקב, אמר במהלך הטקס כי ״כמי שעבד שנים ברשות המסים ובשנים אחרונות היה שותף לליבת העשייה אני יכול לומר שאני מקבל לידי רשות מסים מקצועית ואיתנה עם אנשים מצוינים המבצעים את עבודתם נאמנה, עולים על כל יעדי הגבייה שנה אחר שנה, ולוקחים חלק משמעותי בשמירה על חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל.

 

לצד אלו, ישנה חשיבות גבוהה בשיפור השירות לציבור ולהגברת האמון הציבורי ברשות המסים. בתור משרתי ציבור חובה עלינו לזכור את הציבור אותו אנו אמונים לשרת מדי יום, במתן שירות שוויוני, איכותי ויעיל. עלינו להשקיע בפישוט תהליכים, הפחתת בירוקרטיה בין הרשות לאזרח והגברת הזמינות והשקיפות. בכדי להגשים את היעדים הללו נשקיע בהפיכת הרשות לגוף טכנולוגי ודיגיטלי יותר, נשפר את ממשקי העבודה בתוך הרשות ובין הרשות לבין הציבור הרחב, נשקיע בצעדי אכיפה יעילים וממוקדים, בכדי להגיע לאוכלוסייה החייבת בדיוק הרב ביותר. ככל שנספק שירות יעיל ונוח, נדאג למיצוי זכויות של הזכאים במינימום מאמץ ונאפשר דיווחים פשוטים ונוחים, כאשר המידע ברור ונגיש לכל, כך נגשים את מטרתנו כרשות מסים״.