התעשיינים: מברכים על הסכמות בנושא הלוואות מדינה

רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, הזכיר עם זאת כי ״מדובר רק במענה הראשוני וכבר כעת ברור כי בעתיד הקרוב יידרשו צעדים נוספים מטעם המדינה כמו הגדלת הסכומים לטובת העסקים״


12:04 ,25.03.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, התייחס להחלטת משרד האוצר בנושא הלוואות מטעם המדינה ואמר: ״אנו מברכים את משרד האוצר, החשב הכללי ואת וועדת הכספים על שקיבלו את עמדתנו והגיעו להסכמות בדבר הלוואות מטעם המדינה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר רק במענה הראשוני וכבר כעת ברור כי בעתיד הקרוב יידרשו צעדים נוספים מטעם המדינה כמו הגדלת הסכומים לטובת העסקים. 

 

הצלחת הקרן תשפט לא בהקמתה אלא במהירות שהכסף יגיע למשק וכל זאת על מנת לייצר נזילות גבוהה שתעצור את המחנק של התעשיינים והעסקים. משבר בסדר גודל שאנו חווים כעת מחייב תגובה מהירה שתחזיר את הכלכלה הישראלית לשגרה של צמיחה ביום שאחרי המשבר״.

 

נזכיר כי ועדת הכספים הזמנית של הכנסת ה-23 אישרה אתמול העמדת ערבות מדינה בכחצי מיליארד שקל, שיעמידו לטובת העסקים הלוואות בסכום של 4 מיליארד שקל נוספים, בתנאים משופרים. לצד כך, קרא יו״ר הוועדה הזמנית, ח״כ עודד פורר, לממשלה להציג עד ליום חמישי תוכנית כוללת לסיוע למשק על נגזרותיו השונות, ולפעול כגוף אחד ללא כותרות היוצרות פאניקה בציבור: ״אנחנו חייבים לייצר יציבות בתוך אי היציבות הקיימת", בנוסף קראו חברי הוועדה לחשב הכללי, להגביר את קצב מתן ההלוואות ולהקטין משמעותית את הבירוקרטיה סביבן״.

 

במסגרת ההליך, אישרה הוועדה העמדת ערבות מדינה בסך 480 מיליון שקל לבנקים שיעמידו הלוואות לעסקים, במסגרת צעד ראשון של פעילות קרן הסיוע הייעודית לעסקים בשל התפשטות נגיף הקורונה. הערבות תעמיד לרשות הקרן 4 מיליארד שקל למתן הלוואות לעסקים שנקלעו לקשיים.