מינויים חדשים במשרד הכלכלה והתעשייה

לבנה זגורי תשמש כסמנכ״לית רשות ההשקעות הממונה על מסלול המענקים. יגאל גורביץ ישמש כסמנכ״ל הממונה על מסלולי הסיוע המנהליים של רשות ההשקעות


11:32 ,16.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה מברכת את שני המנהלים החדשים, אשר מונו לסגנים למנהל רשות ההשקעות, נחום איצקוביץ.

 

יגאל גורביץ ישמש כסמנכ״ל הממונה על מסלולי הסיוע המנהליים של הרשות. מסלולים אלו כוללים את מסלולי התעסוקה, שנועדו לתמרץ מעסיקים, ובייחוד תעשיינים באזורי עדיפות לאומית, להגדיל את הביקוש לעובדים וכתוצאה מכך את שיעור המשתתפים בכוח העבודה ואת שילובן של אוכלוסיות מיוחדות במעגל המועסקים; המסלולים הירוקים, המעודדים מיזמים כלכליים-סביבתיים; מסלולי התחרותיות השונים, שנועדו לעודד את התחרות במשק ולהביא להפחתת יוקר המחיה; ומסלולי תמיכה מיוחדים נוספים.

 

בתפקידו הקודם שימש יגאל כמנהל אגף רכש גומלין ברשות לשיתוף פעולה תעשייתי (הרשפ״ת) במשרד הכלכלה. במהלך שלוש השנים האחרונות בהן ניהל יגאל את פעילות הרשפ״ת גדלו משמעותית הן היקפי רכש הגומלין המושקעים על-ידי החברות הבינלאומיות במשק הישראלי והן היקף התעשיות המקומיות הנהנות מהחיבור לחברות הזרות. קודם לכן שימש יגאל כיועץ בכיר למנכ״ל משרד הכלכלה, עמית לנג, כעוזר ראשי ליועץ המשפטי למערכת הביטחון, עו״ד אחז בן-ארי, וכיועץ כלכלי באגף התקציבים של משרד הביטחון, בראשות מהרן פרוזנפר. ליגאל תואר ראשון בכלכלה ותואר ראשון ושני במשפטים, בהצטיינות יתרה.

 

לבנה זגורי תשמש כסמנכ״לית הממונה על מסלול המענקים, הפועל מכוח החוק לעידוד השקעות הון ומהווה אמצעי מרכזי במדיניות עידוד והגברת הצמיחה במשק. כן תהיה ממונה על מסלולים מנהליים, בהם המסלול להגדלת הפריון בתעשייה והמסלול לייצור מתקדם להטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדם בתעשייה. המסלולים נועדו לעודד השקעות הון ויוזמה כלכלית, לפתח את הפריפריה, ליצור מקומות עבודה ולקדם חדשנות ופריון בתעשייה.

 

בתפקידה הקודם שימשה לבנה כמנהלת תחום בכירה של מחלקת ניהול לקוחות ברשות להשקעות במשרד הכלכלה. לבנה הייתה שותפה מרכזית בשינויים שעברה הרשות להשקעות בראשותו של ד״ר נחום איצקוביץ ואשר הביאו ליצירת מסלולים חדשים, לעדכון מסלולים קיימים, לשינויי חקיקה בעלי משמעות רבה ומכרעת לציבור התעשיינים, לשיפור השירות, לצמצום משמעותי של בירוקרטיה ולהגדלת תקציב הרשות להשקעות באופן משמעותי.

 

בשנת 2016 זכתה מחלקתה ביחד עם מחלקת ביקורת ביצוע השקעות, במקום ראשון בתחרות על צמצום בירוקרטיה והתייעלות ואף קיבלה אות הוקרה על פועלה זה בנציבות שירות המדינה. ללבנה תואר ראשון במדעי החברה והרוח ותואר שני במדיניות ציבורית.