משרדי הכלכלה והאוצר: תכנית תמרוץ לעסקים בהיקף 130 מיליון שקל

המענקים שיינתנו על ידי הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים במשרד הכלכלה, יסייעו לעסקים שיקדמו הטמעת טכנולוגיית סליקת תשלומים ללא מגע, סיוע לביצוע התאמות להנחיות התו הסגול, ושדרוג תשתיות התקשורת של העסק


10:44 ,18.06.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה ומשרד האוצר מקדמים שלוש תכניות לתמרוץ וסיוע לעסקים הקטנים והבינוניים בתקופת הקורונה. התוכניות יפורסמו בימים הקרובים באתר הסוכנות לעסקים.

 

במסגרת התכניות יוענקו מענקי עידוד לעסקים שיקדמו את הטמעת טכנולוגיית סליקת התשלומים המתקדמת EMV. יוענקו מענקי סיוע למימון ההתאמות הנדרשות לעסקים על מנת להמשיך לפעול תחת מגבלות התו הסגול. וכמו כן, תוצע תכנית מענקים למימון חיבור עסקים לתשתית תקשורת מתקדמת מבוססת סיבים אופטיים (FttH – Fiber to the home).

 

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: ״מדיניות ה׳כלכלה האנושית׳ אותה אנו מנהיגים במשרד הכלכלה, רואה את העסקים הקטנים כגורם משמעותי בתהליך ההשבה לעבודה. אנו מחויבים לסייע להם.  משבר הקורונה הוא גם הזדמנות להטמיע טכנולוגיות ושיטות עבודה שיקלו ויוזילו את הוצאות העסקים הקטנים״.

 

שר האוצר, ישראל כ״ץ: ״אני שמח לבשר על שלושה תמריצים משמעותיים נוספים לתמיכה בעסקים קטנים ובינוניים המתמודדים עם השלכות משבר הקורונה, זאת יחד עם קידום טכנולוגיות חדשות, קידום תשתיות וסיוע תזרימי נוסף לעסקים. צעדים אלו מהווים חלק בלתי נפרד מהפעולות שאני מוביל מכניסתי לתפקיד על מנת להביא לצמיחת העסקים, המשק והכלכלה הישראלית״.