גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.763 -0.397
אירו 4.2846 +0.007
ליש"ט 4.7739 +0.128
100 יין 3.3496 +0.438
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

משרד הכלכלה: הקלה בסחר בין ארה״ב וישראל עקב סיכום

בעקבות יוזמת מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה ורשות המסים טופס היבוא הבירוקרטי והמסורבל יוחלף בהצהרת יצואן בלבד. ניתן יהיה להשתמש בתעודת מקור למשך תקופת מעבר שתסתיים ב-31 במרץ
11.01.18 / 10:43
משרד הכלכלה: הקלה בסחר בין ארה״ב וישראל עקב סיכום
11.01.18
משרד הכלכלה: הקלה בסחר בין ארה״ב וישראל עקב סיכום

החל מאתמול, 10 בינואר, בוטל הצורך בתעודות מקור בסחר בין ארה"ב לישראל - דרישה המהווה כיום תנאי ביבוא בין המדינות במוצרים עליהם מבקשים לקבל את הטבות הסכם אזור הסחר החופשי, הקיים בין המדינות.

 

ממשרד הכלכלה נמסר כי הקלה חשובה זו באה בעקבות פעילות משרד הכלכלה והתעשייה יחד עם מינהל המכס להשגת הסיכום, במסגרת הוועדה הכלכלית המעורבת הקיימת תחת ההסכם לאזור סחר חופשי המתנהלת בראשות מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ונציג הסחר האמריקאי, ה- USTR.

 

על פי ההסכם שנחתם עוד בשנת 1985 נדרשו יבואנים ויצואנים לספק למדינת היבוא טופס מיוחד. יבואנים ויצואנים רבים הלינו על קשיים בהשגת הטופס, יצירת עומס בירוקרטי והשתת עלות נוספת הכרוכה בדרישה זו. כאמור, כל הדרישות האלו צפויות להתבטל ויוחלפו בדרישה להצהרת היצרן או היצואן על גבי חשבונית המשלוח, על כך שהמוצר עומד בכללי המקור שבהסכם.

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: ״מדובר בצעד חשוב המשקף את מדיניות המשרד לפישוט הסחר והקטנת העלויות היכן שהדבר ניתן. ביטול הטופס יסייע להקטין את סך העלויות לחברות - היצואניות והיבואניות. קשרי הסחר בין ישראל לארה"ב חשובים ועמוקים מאוד ואני מצפה להמשך שיתוף הפעולה בכל תחומי הסחר והכלכלה. אנו נמשיך לתמוך בחברות הישראליות המייצאות, בין אם בהגדלת כלי הסיוע, בין אם בהרחבת הסכמי הסחר של ישראל ובין אם בהשגת הקלות כגון ההקלה האחרונה אשר יש ביכולתן לסייע ולפשט את הסחר עבור החברות הישראליות״.

 

בשנת 2016 ייבאה ישראל מארה״ב - שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל - סחורות בשווי של כ-8 מיליארד דולר וייצאה סחורות בסך של 17.6 מיליארד דולר. מינהל המכס יפעיל כאמור את ההסדר החל מה-10 בינואר תוך קיום תקופת מעבר בה ניתן יהיה עדיין להשתמש בתעודות מקור - זאת עד ל-31 במרץ 2018.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×