משרד הכלכלה ואשרא: סיוע בשוועי 700 מיליון דולר ביצוא לאפריקה

משרד הכלכלה והתעשייה, חברת אשרא והחשב הכללי, מזמינים את החברות הישראליות לנצל את המשאבים ולקבל סיוע הן בפריצה לשווקים אלו והן בקבלת ביטוחי סיכונים


14:30 ,17.10.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות חיזוק היחסים בין מדינות אפריקה לישראל, אשר בא לידי ביטוי בביקורים של ראשי המדינות השונים ומשלחות הדדיות והפוטנציאל הגדול המצוי לחברות הישראליות במדינות אלו, פונים משרד הכלכלה ואשרא ליצואנים ולחברות לקבל סיוע הן בפריצה לשווקים אלו והן בקבלת ביטוחי סיכונים.

ההיקף הביטוחי של חברות ישראליות המשקיעות במדינות אפריקה עומד עד כה על 700 מיליון דולרים ובמשרד הכלכלה והתעשייה ואשרא הוחלט להכפיל את התקציב, המיועד לחברות ישראליות, אשר באמצעותו יוכלו להכפיל את היקף העסקאות שהן מבצעות.

 

אשרא תעמיד ערבות למגוון רחב של מדינות באפריקה. בין המדינות העיקריות שאליהן ניתן לפנות: קניה (150 מיליון דולר), ניגריה (105 מיליון דולר), אוגנדה (70 מיליון דולר), אתיופיה (33 מיליון דולר), קמרון (60 מיליון דולר) ועוד.

 

ממשרד הכלכלה והתעשייה נמסר כי לאור האסטרטגיה לחיזוק היחסים בין ישראל למדינות אפריקה והתכנית לקידום יחסי המסחר בין המדינות, משרד הכלכלה והתעשייה פועל במספר ערוצים בכדי לסייע ליצואנים הישראלים הפועלים באפריקה: שתי נספחויות מסחריות של משרד הכלכלה והתעשייה נפתחו השנה באפריקה: באקרא, גאנה ובניירובי, קניה, בנוסף לנספחות המסחרית הוותיקה בדרום אפריקה, המסייעות ליצואנים וותיקים וחדשים בכל הנדרש בכדי לפעול בשווקים אלו. ישראל חתמה על הסכם עם ארגון Power Africa, ארגון המסונף ל-USAID האמריקאי אשר פועל כארגון גג לפרויקטים בתחום האנרגיה באפריקה. ערבויות מדינה לחברות הפועלות בשווקים המתפתחים דרך החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ בע״מ, אשרא.

 

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה: ״יבשת אפריקה היא יעד חשוב לשנים הקרובות עבור התעשייה והחברות הישראליות, שבו יוכלו להתפתח, לצמוח ולנצל את הפוטנציאל הרב הטמון ביבשת. היצואנים הישראלים הם חוד החנית של התעשייה והייצוא הישראלי הוא קטר צמיחה למשק ומקור מרכזי לתעסוקה יציבה ושגשוג כלכלי וחברתי. רק לאחרונה מדינת ישראל חצתה את רף ה-100 מיליארד דולר ביצוא ושמנו לעצמו ליעד לחצות עד 2020 גם את רף ה-120 מיליארד דולר בשנה״.