גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.771 +0.48
אירו 4.2586 -0.258
ליש"ט 4.7458 -0.051
100 יין 3.322 +0.402
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ערן יעקב מונה לתפקיד מנהל רשות המסים

שר האוצר משה כחלון החליט למנות את ערן יעקב למנהל רשות המסים. ערן יעקב (50) מכהן כיום כממונה על השכר במשרד האוצר. מינויו של ערן יעקב יובא לאישור הממשלה ביום א׳
08.03.18 / 12:09
ערן יעקב. נבחר לתפקיד מנהל רשות המסים
צילום: דוברות משרד האוצר
ערן יעקב. נבחר לתפקיד מנהל רשות המסים

שר האוצר, משה כחלון, החליט למנות את ערן יעקב לתפקיד מנהל רשות המסים. זאת, לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ״ל משרד האוצר, שי באב״ד, שבה היו חברים המשנה לנגידת בנק ישראל, ד״ר נדין טרכטנברג, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו״ד מאיר לוין, מנהל מינהל הסגל הבכיר בנציבות שירות המדינה, מר אילן רם ונציגת הציבור, הפרופ׳ צילי דגן, המליצה בפניו על שני מועמדים שלדעתה נמצאו כמתאימים וראויים ביותר לכהן בתפקיד וכל אחד מהם ניחן בנקודות חוזקה ייחודיות ושונות זו מזו: גב׳ מירי סביון ומר ערן יעקב. סביון, שלה ניסיון רב ברשות המסים, הן בהיבט הניהולי והן בהיבט המקצועי, הפגינה ידע ובקיאות מקצועית והרשימה את הוועדה. באשר ליעקב, הוועדה התרשמה מכישוריו בהובלת תהליכים ומהיכולת יוצאת הדופן שלו בניהול עובדים.

 

לאחר ששר האוצר בחן את שני המועמדים ואת מכלול ההיבטים הכרוכים במינוי מנהל רשות המסים הוא החליט למנות לתפקיד את יעקב. בהחלטתו נתן שר האוצר משקל רב ליכולותיו וניסיונו הרב של יעקב בתחום המסים על כלל היבטיו, זאת לצד יתרונו המובהק ביכולת להוביל תהליכים ובניהול עובדים והנעתם. במסגרת זו נתן שר האוצר גם משקל לאופן שבו מילא יעקב את תפקידיו האחרונים כמשנה למנהל רשות המסים וכממונה על השכר והסכמי עבודה.

 

עוד נתן השר משקל לניסיון שצבר מר יעקב בעבודת מאקרו בניהול, בהובלת תהליכים אסטרטגיים ובראייה כלכלית רוחבית. שר האוצר התרשם כי יכולות אלה של מר יעקב יאפשרו לו למלא את תפקיד מנהל רשות המסים בצורה המיטיבה ביותר ולעמוד בפני האתגרים שרשות המסים צפויה לעמוד בהם בשנים הקרובות. מינויו של ערן יעקב יובא לאישור הממשלה ביום א׳.

 

ערן יעקב (50), המכהן כיום כממונה על השכר במשרד האוצר, שימש קודם לכן כמשנה למנהל רשות המסים והיה אמון, בין היתר, על קידום תהליכים אסטרטגיים ופרויקטים מרכזיים ברשות, ניהול ועדות וקידום רפורמות. בנוסף, המשיך לעמוד בראש החטיבה לתכנון וכלכלה ברשות שאותה ניהל כשש שנים.

 

יעקב הוביל בשנים האחרונות את יישום מהפכת המיסוי הירוק ועמד בראש הוועדה הבין-משרדית למיסוי תחליפי דלק. בנוסף עמד יעקב בראש הוועדה לבחינת דרכי הטיפול ביהלומנים, שהמלצותיה סללו את הדרך להסדרת מיסוי הענף והיה פעיל בוועדות שטיפלו ביוקר המחייה ובהן ועדת טרכטנברג, ועדת קדמי וועדת לנג. כן היה שותף לעבודת שתי הוועדות בראשות פרופ' ששינסקי שבחנו את מיסוי משאבי טבע בישראל.

 

בתפקידו האחרון כממונה על השכר הוביל יעקב מספר תהליכים משמעותיים וחתם על הסכמים קיבוציים שלצד שיפור שכר עובדי המגזר הציבורי, שמו דגש על הגדלת הפיריון וצמצום הפערים. בין היתר חתם יעקב על הסכמים להגמשת הכנסת טכנולוגיה במגזר הציבורי, הסכמים עם המורים שצפויים לשפר את איכות ההוראה, קידם את הרפורמה בחברת החשמל בהיבטי יחסי העבודה, קידם תוכנית אסטרטגית לשיפור השירות בבתי המשפט ועוד.

 

ליעקב תואר ראשון בניהול וכלכלה ותואר ראשון בהצטיינות במשפטים, ותואר שני במשפטים לכלכלנים ורו"ח.

 

שר האוצר, משה כחלון: ״ערן יעקב צבר ניסיון רב בתחום המיסוי, הניהול ובהובלת תהליכים מורכבים. אני מאמין שמקצועיותו וניסיונו ברשות המסים ובממשלה יסיעו לו להוביל את הרשות בהצלחה רבה ולהתמודד עם האתגרים הרבים שעומדים בפני הרשות בשנים הקרובות. אני מאחל לו הצלחה בתפקיד״.

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×