ראשי המגזר העסקי לרה״מ: החזרת מערכת החינוך לתפקוד מלא

ראשי המגזר העסקי ובראשם התאחדות התעשיינים, והנהגת ההורים הארצית, התאחדו במאבק להחזרת מערכת החינוך לתפקוד מלא. דורשים במכתב לרה״מ את החזרת מערכת החינוך ישר אחרי יום העצמאות: ״נזק כלכלי משוער של 450 מיליון שקל ליום למשק״


12:47 ,27.04.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

ראשי המגזר העסקי ובראשם התאחדות התעשיינים, והנהגת ההורים הארצית, התאחדו במאבק להחזרת מערכת החינוך לתפקוד מלא. זאת מתוך הכרה בחשיבות החזרת פעילות מערכת החינוך להחזרת פעילות המשק.

 

ראשי הארגונים פנו במכתב לראש הממשלה ובו הם דורשים את החזרת מערכת החינוך לתפקוד מלא ישר אחרי יום העצמאות. ״השבתת מערכת החינוך מביאה לכך שהורים אינם יכולים להגיע למקומות העבודה. כיום למעסיקים אין יכולת להפעיל את המשק כשהילדים לא בבתי הספר״. על המכתב חתומים רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אבשלום וילן, מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל ועו״ד אייל בן יהודה באום, יו״ר הנהגת ההורים הארצית.

 

עוד ציינו במכתב כי ״השארת תלמידי הכיתות הנמוכות והגנים בבתיהם מביאה לנזק כלכלי משוער של 450 מיליון שקל ליום למשק. ללא פתיחת מערכת החינוך באופן שוטף, המשבר הכלכלי רק יחמיר ואיתו גם היקף המובטלים״.

 

במכתב לראש הממשלה נכתב כי: ״בשם נשיאות המעסיקים והעסקים המייצגת 85% מהמועסקים במגזר הפרטי והנהגת ההורים הארצית, אנו פונים אליך בדרישה לפתוח את מערכת החינוך מיד לאחר יום העצמאות באופן מלא במתכונת חירום בגילאי גן ועד כיתות ג׳ ולאפשר לתלמידי התיכון בכיתות י״א –י״ב להיערך כראוי לבחינות הבגרות, והכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות״.

 

עוד נכתב במכתב לרה״מ כי ״קריאה זו מקבלת תמיכה גם ממוחי רפואה ולראייה נייר העמדה שפרסמו מומחי בית החולים הדסה הקובע כי ניתן לפתוח את הגנים עד כיתות הלימוד לגילאי 9 או 10״.