שר האוצר נפגש עם נשיא הבנק העולמי

מטרת הביקור הינה חיזוק שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל ופעילויות הבנק העולמי ברחבי העולם. במסגרת הביקור המשלחת צפויה להיפגש עם גורמים בכירים בממשלה וכן עם חברות הזנק, בדגש על תחום הבריאות הדיגיטלית


11:06 ,06.10.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

שר האוצר, אביגדור ליברמן, נפגש היום (ד׳) עם נשיא הבנק העולמי, דיוויד מלפס (David R. Malpass) שהגיע לביקור בישראל בראש משלחת בכירים הכוללת בין היתר את סגן נשיא הבנק לאזור המזה״ת וצפון-אפריקה, פריד בלהאג׳ (Ferid Belhaj) והדירקטור המייצג את קבוצת המדינות בה חברה ישראל, קון דיווידסה (Koen Davidse).

 

מהצד הישראלי בפגישה השתתפו בכירי האוצר ובהם: השר במשרד האוצר חמד עמאר, מנכ״ל משרד האוצר רם בלינקוב, הכלכלנית הראשית שירה גרינברג, הממונה על התקציבים יוגב גרדוס והנציג הישראלי בדירקטוריון הבנק העולמי, יובב גביש.

 

שר האוצר, אביגדור ליברמן: ״שמחתי לארח את נשיא הבנק העולמי, מר דיוויד מלפס, בישראל ולדון בסוגיות כלכליות, שיתופי פעולה בין ישראל לבנק, ההתמודדות העולמית עם מגפת הקורונה ומצב הכלכלה העולמית. שיתוף הפעולה בין ישראל לבנק העולמי חזק מתמיד וסיכמנו להמשיך להדק את שיתופי הפעולה הכלכליים בפרט בתחום החדשנות והטכנולוגיה לטובת מדינות העולם״.

 

מטרת הביקור הינה חיזוק שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל ופעילויות הבנק העולמי ברחבי העולם. במסגרת הביקור המשלחת צפויה להיפגש עם גורמים בכירים בממשלה וכן עם חברות הזנק, בדגש על תחום הבריאות הדיגיטלית.