שר הכלכלה והתעשייה השיק שיווק של 200 דונם בפארק תעשיות צפת

ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות ׳מעוף׳, עיריית צפת והתאחדות התעשיינים, הושק שיווק 200 דונם לתעשייה בפארק תעשיות צפת המתחדש בסבסוד של 90%. השר אלי כהן: ״בשורה חשובה לתושבי צפת והאזור״


10:26 ,23.12.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בכנס שהתקיים לאחרונה בצפת בפקולטה לרפואה במעמד שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, ראש עיריית צפת שוקי אוחנה, סמנכ״ל מחוזות במשרד הכלכלה והתעשייה, ריאד איברהים, נציגי משרד הכלכלה ונציגי מעוף, ובהשתתפות כ-150 תעשיינים, נחשפו המשתתפים בפני מגוון רחב של הזדמנויות עסקיות בבירת הגליל הנמצאת בתנופת התחדשות. את ההזדמנויות העסקיות הציגו בכירים במשרד הכלכלה ואת התכניות, המענקים וההטבות של אגפי משרד הכלכלה והתעשייה.

 

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן ציין בכנס: ״פארק התעשיות צפת מהווה בשורה חשובה לתושבי צפת והאזור. הפארק יהיה מנוע צמיחה אדיר לגליל כולו, יספק אלפי מקומות עבודה לתושבי האזור וימשוך אחריו תעשיות מתקדמות אשר יקדמו את אזור הגליל. אני משוכנע כי הקמת הפארק תהפוך את צפת למוקד עלייה לרגל לתעשיינים יזמים ומעסיקים. משרד הכלכלה ועיריית צפת יזמו את הקמת פארק התעשיות כחלק מפעילות כוללת ונרחבת של משרד הכלכלה לפיתוח אזורי תעשייה מתקדמים ברחבי הארץ ובדגש על הפריפריה, מתוך אמונה שדווקא באזורים שאינם משופעים במקומות עבודה ישנו צורך בולט בסיוע ממשלתי על מנת ליצור מקורות תעסוקה שונים לתושבים״.

 

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: ״צפת נמצאת בעיצומה של מהפכה המביאה רוח רעננה וחדשה לעיר צפת- זה הזמן להשקיע בפארק תעשיות צפת המתחדש וליהנות מכל הטוב שקורה בצפת-התעוררות תרבותית, חיזוק מערכת החינוך, שיפור איכות החיים, פיתוח התשתיות, חיזוק התיירות, החזרת הספורט והחייאת המסחר. אני מתחייב לתת ליזמים ומשקיעים מסלול ירוק וליווי אישי לאורך כל הדרך, בואו הצטרפו להצלחה ולמהפכה בצפת״.

 

בתום הכנס קיימו נציגי משרד הכלכלה והתעשייה מפגשים אישיים ליזמים והמשקיעים במהלכם נחשפו לשורת ההטבות הארוכה שמצפה להם בצפת לרבות מענק השקעות של 20% + 10% נוספים למשקיעים בצפת, הטבה של סבסוד 90% בעלות פיתוח הקרקע (40 אלף שקל לדונם במקום 400 אלף שקל) מסלול ירוק מעיריית צפת ושורת הטבות לרבות פינוי אשפה, ליווי צמוד, אבטחה וכו׳.

 

ראוי לציין כי פארק תעשיות צפת עובר מתיחת פנים משמעותית בהשקעה של 15 מיליון שקלים לרבות דרכי גישה, תאורה, כבישים, מדרכות, גינון, שילוט ומיתוג. כמו כן במקום משווקים בימים אלו 200 דונם לתעשייה וכן 24 דונם למסחר.