עובדי משרד הבריאות משבשים העבודה הסדירה בתחנת ההסגר בנמל חיפה

צעדי המחאה ננקטים בעקבות החלטת פרקליטות המדינה להגיש תביעות בפרשת רמדיה כנגד מספר עובדים במשרד הבריאות. תגובת משרד הבריאות: משרד הבריאות יעמוד על כך שכל הנהלים, תקנות וחוקים ימולאו כלשונן


00:00 ,12.05.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

צעדי המחאה ננקטים בעקבות החלטת פרקליטות המדינה להגיש תביעות בפרשת רמדיה כנגד מספר עובדים במשרד הבריאות. תגובת משרד הבריאות: משרד הבריאות יעמוד על כך שכל הנהלים, תקנות וחוקים ימולאו כלשונן
 
למערכת Port2port נודע כי תחנת ההסגר של משרד הבריאות בנמל חיפה החלה לחייב כל משלוח ומשלוח המגיע מחו"ל לבצע בדיקה פיזית בנמל, וזאת לפני אישורו של המשלוח ומתן אפשרות לשחרורו על ידי המכס.
 
כפי שנודע למערכת Port2port צעדים אלה ננקטים במחאה בעקבות החלטת פרקליטות המדינה להגיש תביעות בפרשת רמדיה כנגד מספר עובדים במשרד הבריאות אשר היו מעורבים, לכאורה, במתן אישורי היבוא לרמדיה.
 
כידוע לכל, תפקידה של תחנת ההסגר של משרד הבריאות בנמל חיפה הוא לאשר את הכניסה לארץ של כל מוצרי המזון וחומרי הגלם לתעשיית המזון.
 
גם ארגון הגג של המשלחים וסוכני המכס הפיץ בחוזר לחברי הארגון כי הנושא נדון אתמול עם הנהלת לשכת המסחר תל אביב שקיימה שיחה בנושא עם מר בועז לב, משנה למנכ"ל משרד הבריאות, אשר הבהיר והדגיש כי בעקבות החלטת הפרקליטות, לא ניתן לדרוש מהעובדים בתחנות שיקול דעת ולכן הגברת הבדיקות חיונית לצורך אכיפת בטיחות היבוא ארצה.
 
לדברי מקורות בארגון הגג, פעולה זו תביא בעקבותיה לסתימת נמל חיפה והוצאות כספיות של מאות ואלפי שקלים ליבואני ומפעלי המזון שמטעניהם מגיעים לנמל חיפה.
 
יחיאל נויפלד, מוועד לשכת סוכני המכס, ציין בשיחה עם מערכת port2port כי הוא הופתע מנקיטת צעד חמור ובלתי הגיוני זה שנוקטים פקחי תחנת ההסגר של משרד הבריאות בנמל חיפה. לדבריו, צעד דרסטי זה עלול להביא לסגירת קווי ייצור במפעלי מזון ויפגע בצורה קשה באותם מפעלים המייצרים מוצרי מזון המיועדים ליצוא ועיכוב שחרורים של חומרי הגלם יגרום להשבתת המכונות במפעלי המזון בישראל.
 
נויפלד ציין כי למרות דרישתם של פקחי תחנת ההסגר לשלוח כל משלוח לבדיקה, אין באפשרותם של הפקחים בנמל לקבוע ולאמת בבדיקות המבוצעות על ידם האם המשלוח שהגיע אכן עומד בכל הדרישות וכי הרכיבים שאושרו מראש על ידי שירות המזון הארצי עומדים בקריטריונים.
 
לדברי נויפלד, כדי להגיע להוכחות הנ"ל יש לשלוח את הדוגמאות שהוצאו בנמל למעבדות הפזורות בכל רחבי הארץ, וכל הסיכויים הם שהמעבדות לא יוכלו לעמוד בעומס העצום שיופנה אליהם מתחנת ההסגר בנמל חיפה ללא כל היערכות מוקדמת.
 
נויפלד ציין כי יש לדרוש את התערבותו הישירה של שר הבריאות שיורה לפקחי תחנת ההסגר להפסיק את 'פעולת התגמול', כדבריו, אשר אינה במקומה ואשר גורמת בשלב זה להפסדים גדולים למפעלים וליבואנים בתקופה שגם כך קשה בשל עליות המחירים של חומרי הגלם ומוצרי המזון הבסיסיים ברחבי העולם.
 
נויפלד קרא להתערבותה של הנהלת משרד הבריאות וכן להתערבותו של שר הבריאות בצעד שנוקטים פקחי תחנת ההסגר בנמל חיפה, וזאת, לדבריו, על מנת למנוע קטסטרופה בכל הקשור לשחרור מזון וחומרי גלם למזון. 
 
ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "המשרד יעמוד על כך שכל הנהלים, תקנות וחוקים ימולאו כלשונן".