אושר מינויו של רו"ח גדעון סיטרמן למנכ"ל משרד התחבורה

הממשלה אישרה את מינויו של רו"ח גדעון סיטרמן (52) לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה. סיטרמן, המחליף את אריה בר, ייכנס ביום ראשון הקרוב לתפקיד


00:00 ,31.05.2006 מאת: מערכת פורט2פורט

הממשלה אישרה את מינויו של רו"ח גדעון סיטרמן (52) לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה. סיטרמן, המחליף את אריה בר, ייכנס ביום ראשון הקרוב לתפקיד
 
סגן ראש הממשלה ושר התחבורה, שאול מופז החליט על מינויו של סיטרמן לתפקיד בשל ניסיונו הרב בענף התחבורה ומומחיותו בתכנון כלכלי גם בתחום הבינלאומי.
 
סיטרמן שימש כציר כלכלי בשגרירות ישראל בלונדון והיה אחראי על מערכת היחסים הכלכליים של ישראל עם בריטניה, גיוס השקעות ומשקיעים, לימוד והטמעה של שיטת ה P.F.Iוקידומה במגזר הממשלתי והציבור בישראל. כמו כן היה שותף בצוות משרד האוצר להנפקת אג"ח של מדינת ישראל במטבע היורו לשוק הפיננסי בסיטי של לונדון.
 
סיטרמן מילא שורה ארוכה של תפקידים מקצועיים וניהוליים. בין השאר שימש כיועץ כלכלי לשר התחבורה חיים לנדאו ז"ל והיה אחראי על עבודת המטה של לשכת השר עם גופי משרד התחבורה כמו רשות הנמלים, רשות שדות התעופה, אל על, רכבת ישראל ומספנות ישראל.
 
כמן כן שימש כראש מטה לשרי האוצר יורם ארידור ויגאל כהן אורגד ולקח חלק בהכנת הבקשות לסיוע ממשלתי ארצות הברית וכן בתהליכי חקיקה במיסוי הישיר והעקיף של משרד האוצר. בין שאר תפקידיו שימש סיטרמן כחבר ברשות לניירות ערך והיה שותף בכיר באחד מעשרת משרדי רואי החשבון הגדולים בארץ.
 
עד למינויו לתפקיד מנכ"ל משרד התחבורה שימש סיטרמן כמנהל עסקים ראשי בקבוצת מוזי ורטהיים והיה חבר בדירקטוריונים רבים בהם בנק המזרחי ושידורי קשת. במסגרת תפקידיו הציבוריים כיהן כחבר נשיאות איגוד לשכות המסחר והיה יו"ר ועדת המסים והכלכלה וכן חבר דירקטוריון ארגון הבונדס העולמי.
 
סיטרמן הוא רס"ן במילואים, בוגר החוג לחשבונאות וכלכלה מטעם אוניברסיטת תל אביב ובעל רשיון רואה חשבון. נשוי + 4.