"אני מקווה שאנשי האוצר אינם מעלים על דעתם פגיעה כלשהי בתקציבי המדען הראשי"

באירוע השנתי של תוכנית החממות הטכנולוגיות עמד שר התמ"ת על הצורך להמשיך ולהשקיע בחברות הזנק ועל תרומתן לתעשייה


00:00 ,06.06.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

אתמול (ג') התקיים האירוע השנתי של תוכנית החממות הטכנולוגיות בישראל.

במסגרת האירוע הוכרז על חממת דה טיים (The Time) כחממה המצטיינת לשנת 2011, בפעם השנייה ברציפות. החממה זכתה בזכות הישגים בהפעלתה, בכמות ובאיכות המיזמים שנקלטו בה ובהובלתן של החברות הבוגרות להצלחה בגיוס השקעות פרטיות ושיתופי פעולה אסטרטגיים.

על התואר התמודדו 14 חברות מתוך כלל החברות הפועלות בחממה

בנוסף, שתי חברות זכו בתואר חברת החממה המצטיינת לשנת 2011: סטימטיקס ג'י איי (Stimatix GI), בוגרת חממת משגב, המפתחת התקן רפואי לשליטה על פעולות המעי באנשים נשאי סטומה; וחברת זירו (ZRRO), מחממת דה טיים, המפתחת שלט רחוק ייחודי לטלוויזיה.

הכנס בהשתתפות שר התמ"ת שלום שמחון, מנכ"ל המשרד שרון קדמי, המדען הראשי אבי חסון, מנהל תוכנית החממות הטכנולוגיות יוסי סמולר, יזמים, משקיעים, תעשיינים, אנשי אקדמיה, מנהלי חממות ואנשי ציבור.

אמר שמחון: "לתוכנית החממות הטכנולוגיות חלק חשוב ביותר בתהליך הבנייה והצמיחה של התעשייה הטכנולוגית. התוכנית הינה אחד היצרנים העיקריים של חברות הזנק בישראל. אני מקווה שאנשי האוצר, שיושבים בימים אלה ומגבשים את תקציב המדינה לשנה הבאה, אינם מעלים על דעתם פגיעה כלשהי בתקציבי המדען הראשי, שירדו בשנים האחרונות בצורה מדאיגה וחיוניים לשם שמירה על מעמדנו כמובילים עולמיים בתחום הטכנולוגיה".

חסון: "היעד העיקרי של תוכנית החממות הטכנולוגיות הינו להפוך רעיונות טכנולוגיים לחברות הזנק ולתמוך בהן בתקופה הראשונה של תפתחותן, כדי שיוכלו לאחר מכן להמשיך ולהתפתח בכוחות עצמן. זהו מנוע הצמיחה המרכזי של מדינת ישראל. ההתעניינות של גופים ישראליים ובינלאומיים מובילים בהגשת הצעות לניהול חממות וכן ההכרה לה זוכה התכנית בעולם מעידים על חשיבותו של המודל ביצירה של חברות והם תוצאה של השקעה ארוכת שנים".

סמולר: "תוכנית החממות הטכנולוגיות היא דינאמית ובודקת את עצמה באופן שוטף מול התנאים המשתנים בשוק מחד, ומול המשוב שמתקבל מהחממות ומהחברות מאידך. המצטיינים בתוכנית מהווים מודל לחיקוי".