בעקבות השביתה במשק: נתב״ג סגור להמראות ונחיתות

זאת עד השעה 12:00 בצהריים. מאות אלפי עובדים לא התייצבו הבוקר למקומות עבודתם במשרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, הבורסה, חברות הביטוח ועוד כחלק מצעדי המחאה והסולידריות למען עובדי טבע והתעשייה בישראל


09:19 ,17.12.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

במסגרת השביתה במשק שנערכת כחלק מצעדי המחאה והסולידריות למען עובדי טבע והתעשייה בישראל הופסקו לפני כשעה כל הנחיתות וההמראות בנתב"ג. בין הטיסות שהיו אמורות להמריא ולנחות הבוקר בנתב"ג, חלק מהטיסות המתוכננות הוזזו למועד אחר, וחלק מהנחיתות וההמראות למספר יעדים בעולם בוטלו לחלוטין, בהם: מוסקבה, איסטנבול, בוקרשט, ויעדים נוספים.

 

מרשות שדות התעופה נמסר כי ציבור הנוסעים מתבקש לבדוק עם חברת התעופה ובאתר האינטרנט של רש"ת את טיסותיהם. גם בשדה התעופה בעובדה לא יתקיימו טיסות בין 8 בבוקר ל-12 בצהריים. מסופי הגבול בין ישראל ירדן ומצרים ייסגרו גם הם בשעות האמורות.

 

בנוסף, במסגרת השביתה מאות אלפי עובדים בישראל לא התייצבו הבוקר למקומות עבודתם במשרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, מערכת המשפט והפרקליטות, הבורסה, הבנקים, חברות הביטוח, חברות התקשורת, מערכת הבריאות, וגופים רבים נוספים יישארו היום סגורים עד השעה 12:00.

 

במקביל לשביתת הענק במשק, הופסקה הפעילות בכל אתרי חברת טבע בישראל. עובדי טבע עורכים כעת הפגנות סוערות ומשמרות מחאה מול מתקני טבע במספר מוקדים ברחבי הארץ.

 

נזכיר כי לאחר האישור שניתן ביום ה׳ על ידי מוסדות ההסתדרות להצעת ההחלטה של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, לצאת לצעדי סולידריות נרחבים, ההסתדרות הקימה ועדת חריגים מיוחדת שתפעל במהלך הצעדים הארגוניים. בעקבות ההנחייתו של יו״ר ההסתדרות, רכבת ישראל וחברות התחבורה הציבורית, יוחרגו מהצעדים המתוכננים מתוך התחשבות בציבור החיילים והחיילות שאמורים להגיע לבסיסיהם. כמו כן, הוחלט כי מסגרות החינוך המיוחד ברחבי הארץ יפעלו במתכונת רגילה.

 

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, בעקבות הפיטורים בטבע: ״אין ספק שכל עובד מפוטר הוא עולם ומלואו והלוואי והיה ניתן למנוע פיטורין. ואולם, צריך לזכור כי טבע היא חברה רב לאומית ענקית, המעסיקה כחמישים אלף עובדים ברחבי העולם ואשר חווה בימים אלו משבר ענק. היא נמצאת בחובות עצומים של עשרות מיליארדי דולרים, וחייבת לבצע תהליכי התייעלות קשים וכואבים הכוללים חיתוך בבשר החי, וכל זאת על מנת למנוע התרסקות מוחלטת של החברה. מנהלי טבע מחויבים לעשות כל שביכולתם על מנת להחזיר את טבע למסלול הנכון לפני שיהיה מאוחר מדי. טוב יהיה אם כל הגופים המעורבים יעשו כל אשר ביכולתם על מנת לדאוג למפוטרים לקליטתם במקומות עבודה אלטרנטיביים במהירות האפשרית״.