גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 24.11.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.513 +0.028
אירו 4.1642 +0.077
ליש"ט 4.6805 +0.064
100 יין 3.1544 -0.149
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ברוש נגד יהב: ״מונע טיפול בתשתיות לאומיות״

נשיא התאחדות התעשיינים מביע תמיכה בהצעת החוק של שרת המשפטים הקוראת להפקיע מראשי הערים את הסמכות להחליט בנושאי תשתיות לאומיות
13.08.17 / 14:06
שרגא ברוש ויונה יהב. ״ניצל את כוחו לרעה״
13.08.17
שרגא ברוש ויונה יהב. ״ניצל את כוחו לרעה״

"הדעת לא סובלת שבמדינה מתוקנת, ראש עיר משתמש בסמכותו כדי לקחת ממשלה בשבי, ולמנוע טיפול בתשתיות לאומיות" כך הצהיר הבוקר נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, כחלק מהודעת תמיכה בהצעת החוק של שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד, שנועדה לפתור את משבר האמוניה. בהצעת החוק, השרה שקד קוראת להפקיע מראשי הערים את הסמכות להחליט בנושאי תשתיות לאומיות.

 

ברוש המשיך ואמר כי "אני תומך בשרה שקד על המנהיגות שהפגינה בעת המשבר, וקורא לה שלא להיכנע ללחץ הצפוי לבטל את הצעת החוק. רק באמצעות הצעה זו ניתן יהיה להפקיע את הכוח המוגזם שיש כעת בידי ראשי הערים, שמנסים לכפות את דעתם על הממשלה, רק בכדי  להתחבב על קהל בוחריהם. הדבר נכון במיוחד במקרה של ראש עיריית חיפה, יונה יהב, שעד כה ניצל את כוחו לרעה, בכדי לעשות ככל העולה על רוחו ולהרוס במחי יד את תעשיית הדשנים הישראלית, המפרנסת אלפי עובדים, וחיונית לאינטרסים הלאומיים והביטחוניים של המדינה".

 

 

ברוש המשיך ואמר כי "הדיון מעולם לא היה על עצם ההימצאות או אי ההימצאות של מיכל האמוניה באזור מיושב. כולם מסכימים, ואני ביניהם, כי יש להוציא את מיכל האמוניה מהאזור, אולם יש לתת פתרון הולם, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. זאת ניתן להשיג רק בשיתוף פעולה של הממשלה, הרשות המקומית והתעשייה, כפי שאני מקווה שיקרה בקרוב. יחד עם זאת, במידה וראש הרשות המקומית מנצל את סמכותו לרעה, הממשלה חייבת להשאיר בידיה את היכולת למשול ולנהל את המדינה בראייה כוללת ואחריות ציבורית רחבה".

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×