ההסתדרות: הסכמי עבודה עם עובדי ההפצה והייצור בקוקה קולה

חודשו שני הסכמים קיבוציים: האחד לכ-1,400 עובדי הפצה, בהם נהגי משאיות, עובדי חלוקה, מלגזנים, מחסנאים וחשמלאים, והשני לכ-400 עובדי ייצור. כמו כן נחתם הסם ראשונים עם עובדי המכירות


10:32 ,27.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

ההסתדרות, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, החברה המרכזית להפצת משקאות וועדי העובדים, חתמו על שלושה הסכמים קיבוציים לכ-2,400 עובדי קבוצת קוקה-קולה ישראל. אחד ההסכמים הוא ראשוני והשניים האחרים, מחודשים. תוקפם לשלוש שנים.

 

מדובר בהסכם ראשוני לכ-600 עובדי המכירות, אשר הצטרפו לראשונה להסתדרות, בהם מנהלי לקוחות, מקדמי מכירות, נציגי גיוס לקוחות, מתאמי הפצה וקופאים. לצדם חודשו שני הסכמים קיבוציים: האחד לכ-1,400 עובדי הפצה, בהם נהגי משאיות, עובדי חלוקה, מלגזנים, מחסנאים וחשמלאים, והשני לכ-400 עובדי ייצור.

 

בין סעיפי ההסכם הראשוני של עובדי חברת המכירות, וההסכמים המחודשים של עובדי ההפצה והייצור: תוספות שכר בשלוש פעימות בסכומים משתנים, בהתאם לתפקיד ולוותק; תשלומים מיוחדים לכוננויות וקריאות פתע לעבודה; תוספות שכר משמעותיות לעובדי משמרות; מענק הוקרה מיוחד לכל העובדים שצברו ותק של 25 שנים בחברה, והחזרים כספיים נוספים. ההסכמים כוללים גם הוספת מגוון רחב של פעילויות רווחה שנתיות לעובדים ולמשפחותיהם.  

 

יו״ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: ״אני מברך את הצדדים על חתימת ההסכמים, בהם ההסכם החדש של מאות עובדי המכירות. העובדים הם שותפים מלאים להצלחתה של החברה. תודה לכל מי שנטלו חלק במשא ומתן״.

 

ההסכמים נחתמו במשרדי קוקה-קולה בבני ברק, בנוכחות מ״מ יו״ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו, יו״ר ההסתדרות במרחב רמת גן-בני ברק אבי גלילי, מנכ״ל קוקה-קולה ישראל הראל חייקין, מנכ״ל החברה המרכזית למכירות והפצה ניר לוינגר, רכזת איגוד מקצועי במרחב רמת גן-בני ברק עו״ד אורלי נחום, מזכירת איגוד מקצועי במרחב עו״ד זינב מנסור, יו״ר ועד עובדי ההפצה שמעון סויסה, יו״ר ועד עובדי הייצור שמעון מרלי ויו״ר ועד עובדי המכירות יורם מושיוב. את ועדי העובדים בהפצה ובייצור, ייצגה עו״ד מורן סבוראי ממשרד בשה זבידה סבוראי.

 

יו״ר ועד עובדי ההפצה, שמעון סויסה, אמר: ״בשעה טובה נחתם ההסכם. ההנהלה השקיעה בעובדים עם תוספות שכר, שיפור בתנאי ימי המחלה, תוספת כסף למתנה לכל עובד ועוד. אני רוצה להודות לאליעזר בלו, לאבי גלילי, לאורלי נחום, לזינב מנסור, למשרד עורכי הדין שליווה אותנו ולהנהלה, שאיתה אנחנו מחוברים יחד כבר שנים״. 

 

יו״ר ועד עובדי הייצור, שמעון מרלי, אמר: ״מדובר בהסכם מצוין. לא היה קל, אבל הגענו להבנות אשר יטיבו עם העובדים בשנים הקרובות. אני רוצה להודות לאליעזר בלו, על התמיכה לאורך כל הדרך, לאבי גלילי, לאורלי נחום, לזינב מנסור, למשרד עורכי הדין על הליווי המקצועי, ולהסתדרות באופן כללי, כי יש המון אנשים שנטלו חלק. אני מודה לעובדים על הסבלנות והתמיכה בתהליך, וכמובן להנהלה״.

 

עובדי קבוצת קוקה-קולה ישראל הם חלק מכ-800 אלף עובדים ועובדות המיוצגים על ידי ההסתדרות.