השר פרץ סייר במרחב צפון בהתאחדות התעשיינים

שר הכלכלה והתעשייה נפגש עם הנהלת התאחדות התעשיינים צפון בחיפה ואמר כי ״רכש מקומי ׳כחול לבן׳, מהווה כלי מרכזי לצמיחת הכלכלה ויצירת מקומית עבודה״. רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים: התעשייה הישראלית זקוקה יותר מתמיד לתעדוף במכרזים ציבוריים וברכש גומלין


11:17 ,15.07.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

השר פרץ אמר במפגש שנערך אתמול (ג׳) עם הנהלת התאחדות התעשיינים צפון בחיפה, כי רכש כחול לבן במכרזים ציבוריים ורכש גומלין הינם כלים מרכזיים ליציאה מהמשבר. ״מדובר במיליארדי שקלים שצריכים להגיע לתעשייה המקומית בהזמנות עבודה וכך ליצור מקומות עבודה תוך שיפור רמת העובד והגדלת הפיריון״.

 

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר הודה לשר על תמיכתו בתעשייה ואמר לו כי כעת בשיא המשבר, התעשייה הישראלית זקוקה יותר מתמיד לתעדוף במכרזים ציבוריים וברכש גומלין והבטיח לשר כי ״אנחנו נעזור לך כמה שיותר, הצלחה שלך היא הצלחה שלנו״.

 

יו״ר מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים, התעשיין הנרי צימרמן, התייחס לעזרה שהמדינה אמורה להעניק לתעשייה בעת המשבר ואמר כי ״אנחנו רוצים שיתוף פעולה עם שקיפות מלאה ומבקשים כי בתקופת הקורונה יהיו הקלות בתנאים להקמת מפעלים״.

 

כמו כן פירט צימרמן בפני השר את האתגרים השונים עימם מתמודדים התעשיינים ואמר לו כי ״בעקבות משבר הקורונה מצב התעשייה בצפון קשה מאוד, ואנחנו נאלצים להתמודד עם אתגרים לא פשוטים.  במיוחד במציאות זו אנחנו חושבים שזו צריכה להיות עדיפות ראשונה של הממשלה לקדם רכש כחול לבן ולהעדיף במכרזים ציבוריים תוצרת הארץ. כמו כן יש לחזק את מכון התקנים כך שלא יהיה יבוא של מוצרים ללא פיקוח״.

 

השר פרץ הבטיח לתעשיינים כי יפעל ויטפל בבעיות השונות שהועלו בפניו.

 

בנוסף, השר פרץ הציג בפני התעשיינים את התוכנית שיזם להשבת עובדים מחל״ת וייצור מקומות עבודה למובטלים, דרך פרויקטים קיימים במשרד הכלכלה והתעשייה. היקף התוכנית להחזרת המובטלים למעגל העבודה עומד על 5.6 מיליארד שקל, מתוכם כ-2 מיליארד כבר קיימים במסלולים השונים בתוך המשרד.