גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.11.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.519 -0.114
אירו 4.1506 +0.106
ליש"ט 4.6635 +0.314
100 יין 3.1267 +0.382
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

התעשיינים בצפון: מדינת ישראל זקוקה לשר כלכלה במשרה מלאה

הנרי צימרמן יו"ר מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים לשר אלי כהן: "התעשייה הצפונית מצפה ממך לפעול למימוש תכנית החומש הממשלתית לחיזוק הצפון ולשיפור הסביבה העסקית של התעשייה בפריפריה"
30.01.17 / 11:50
הנרי צימרמן, יו"ר מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים
30.01.17
הנרי צימרמן, יו"ר מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים

הנרי צימרמן, יו"ר מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים, בירך את השר אלי כהן ("כולנו") על מינויו לתפקיד שר הכלכלה. במכתב ששוגר לשר, ציין צימרמן כי "אין ספק שעבודתך בעבר ותרומתך במסגרות הפרלמנטריות סייעו לך להכיר מקרוב את צרכי המשק הישראלי ואת התפקיד. מדינת ישראל זקוקה לשר כלכלה ותעשייה במשרה מלאה, שיסייע בחיזוק השדרה המרכזית של הכלכלה הישראלית".

 

עוד הוסיף צימרמן כי באזור הצפון ישנם מספר מאפיינים ייחודיים, המקשים על התעשייה המקומית.  המרחקים הגדולים בין מפעלים שמביאים לייקור עלויות הייצור, המחסור המתמיד בכוח אדם איכותי ומקצועי, הסכנות הביטחוניות שחוזרות לשבש את שגרת החיים אחת לכמה שנים, ועוד.

 

בהמשך לכך, קרא צימרמן לשר לפעול למימושה וליישומה בפועל של תכנית החומש לחיזוקו הכלכלי של מחוז הצפון. "תכנית זו שמה דגש על עידודם של מספר מנועי צמיחה חיוניים, וביניהם משיכת תעשייה עתירת ידע ויצירת מקומות תעסוקה איכותיים, הגדלת פריון העבודה, קידום תעשייה תחרותית מתקדמת, משיכת השקעות ויזמים, חיזוק עסקים קטנים ובינוניים, פיתוח אזורי התעשייה, עידוד המחקר הפיתוח ופיתוח התיירות הצפונית".

 

לדברי צימרמן, "לתעשייה בצפון מספר אתגרים שהם בעלי השפעה קריטית על תפקודה והצלחתה: ביניהם פיתוח המו"פ, חלוקה נכונה של הטבות המס, חיזוק ענפי התעשייה המסורתית, שיווק הצפון כיעד אטרקטיבי למשקיעים וכמובן - יישום מלא של תכנית הצפון, כפי שבאה לידי ביטוי בהחלטות הממשלה האחרונות".

 

לבסוף, הזמין צימרמן את כהן למפגש תעשיינים שבו יציגו מנהלים בכירים במחוז צפון את האתגרים והקשיים שבפניהם הם ניצבים, בצד הכלים הנדרשים על מנת לסייע ל מפעלים ולחזק את הצפון ואת הכלכלה והחברה המקומית.

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×